Pasaulē
2023. gada 25. oktobris, 10:33

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: okupanti veic raķešu triecienu pārpildītam veikalam Harkivā

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms 6 stundām
Versija, ka varētu nozīmēt Putina vizīte Ķīnā

"Putina vizīte Ķīnā pagājušajā nedēļā varētu liecināt, ka Krievija gatavojas ilgstošai ekonomiskai cīņai par Ukrainu,"

pirms 6 stundām
Krievijas brīvprātīgo korpusa kaujinieki cīnās par Ukrainu pilsētas kaujās Vovčanskas rajonā
pirms 7 stundām
Ukrainas aizstāvju rokzvaigzne - ar iesauku "Mednieks" - brīvprātīgais kaujinieks un rokmūziķis
pirms 7 stundām
Ukraina grib palielināt elektroenerģijas importu

Ukraina risina sarunas par elektroenerģijas importa palielināšanu no Eiropas Savienības, lai kompensētu deficītu, vēsta "Reuters".

pirms 7 stundām
Harkivas lielveikalā uzbrukuma laikā bijuši vairāk nekā 200 civiliedzīvotāju
pirms 8 stundām
Uzbrukuma mirklis Harkivas tirdzniecības centram
pirms 8 stundām
Ukrainas iznīcinātājiem vērtīgs uzlabojums

Ukrainas "MiG-29"/"Su-27" iznīcinātāji tagad ir aprīkoti ar ASV "GBU-39" maza diametra  slīdbumbām ar maksimālo darbības rādiusu aptuveni 110 kilometru.

pirms 8 stundām
Baidens nekautrējas Putinu nosaukt par tirānu

ASV pprezidents Džo Baides atkārtoti apliecināja, ka ASV turpinās "stingri atbalstīt" Ukrainu, saskaroties ar "brutālo tirānu" Vladimira Putina veidolā, lai gan atkārtoti uzsvēra, ka ASV karaspēks konfliktā netiks nosūtīts.

pirms 9 stundām
Somija grasās neielaist krievus

Somija plāno izraidīt krievus, kas ieradušies bez pamatotiem iemesliem. Iekšlietu ministrs Mari Rantanensapgalvo, ka nelegāli ieceļojušie tiks nosūtīti atpakaļ uz Krieviju, pat ja Krievija atteiksies viņus uzņemt.

pirms 9 stundām
Ievainoto skaits uzbrukumā Harkivas lielveikalam pieaudzis līdz 40
Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".