foto: REUTERS/SCANPIX
NATO brīdina par ilgstošu karu Ukrainā un gatavosies tam
NATO logotips un Krievijas karogs karavīru fonā
Pasaulē
2023. gada 18. janvāris, 18:14

NATO brīdina par ilgstošu karu Ukrainā un gatavosies tam

Jauns.lv/LETA

Krievija gatavojas ilgstošam karam Ukrainā, tādēļ arī NATO ir jāsagatavojas šādam scenārijam un jāatbalsta Ukraina tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, Eiropas augstākajām militārpersonām trešdien norādījis NATO ģenerālsekretāra vietnieks Mirča Džoane.

Džoane sacīja, ka NATO valstīm ir vairāk jāiegulda aizsardzībā, jāpalielina militārā rūpnieciskā ražošana un jāizmanto jaunas tehnoloģijas, lai sagatavotos kariem nākotnē.

Trešdien un ceturtdien notiekošajā NATO Militārās komitejas sanāksmē Briselē tiks apspriestas sabiedroto iespējas palielināt militāro atbalstu Ukrainai turpmākajos mēnešos un diskutēts par to, kā stiprināt pašiem savu aizsardzību. Sanāksmē piedalās 30 NATO dalībvalstu, kā arī Somijas un Zviedrijas bruņoto spēku komandieri un arī NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs admirālis Robs Bauers, NATO Eiropas spēku virspavēlnieks ģenerālis Kristofers Kavoli un Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris ģenerālis Filips Laviņs.

Nekas neliecina, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina mērķi būtu mainījušies, sacīja Džoane, piebilstot, ka Krievija ir mobilizējusi vairāk nekā 200 000 papildu karavīru.

"2023. gads būs smags gads un mums jāatbalsta Ukraina tik ilgi, cik tas būs nepieciešams," uzsvēra Džoane.

ASV Apvienotās štābu komiteju priekšsēdētājs ģenerālis Marks Milijs otrdien Polijas dienvidaustrumos tikās ar Ukrainas armijas virspavēlnieku Valēriju Zalužniju. Tikšanās vieta tika turēta noslēpumā.

Sagaidāms, ka militārpersonu sanāksmē Milijs izklāstīts Zalužnija bažas pārējo NATO valstu komandieriem.

Milija tikšanās ar Zalužniju tika noorganizēta īsā laikā pēc tam, kad pirmdien kļuva skaidrs, ka Zalužnijs nevarēs apmeklēt NATO militārpersonu sanāksmi klātienē. Gaidāms, ka ceturtdien viņš piedalīsies attālināti, izmantojot video zvanu.

Helikoptera avārijā Kijivas apgabalā bojā gājis Ukrainas iekšlietu ministrs

Helikoptera avārijā Kijivas apgabala austrumos trešdienas rītā bojā gājuši 16 cilvēki, tostarp Ukrainas Iekšlietu ministrijas vadība un divi bērni, ziņo ...

gallery icon

Snaiperu mācības Ukrainā

Kara laika apstākļos viena no snaipera panākumu atslēgām ir prasme meistarīgi iekļauties apkārtējā vidē jeb, vienkārši sakot, labi noslēpties. No ...

gallery icon

Milija preses pārstāvis sacīja, ka Milijs plāno izklāstīt NATO valstu komandieriem "taktiskos un operatīvos apstākļus kaujas laukā un militārās vajadzības".

Bauers NATO Militārās komitejas sanāksmē uzsvēra, ka aliansei jāturpina mainīties, lai spētu stāties pretī izaicinājumiem nākotnē.

"Karš mums ir arī parādījis, ka šodien ir jāspēj izcīnīt arī rītdienas kaujas, kā arī vakardienas," sacīja Bauers, norādot, ka mūsdienās karadarbībā "bitiem un botiem ir tikpat liela nozīme cik dubļiem un asinīm".

Bauers atgādināja, ka pirms aptuveni gada notika NATO un Krievijas padomes pēdējā tikšanās un abas puses tolaik vēl spēja sēdēt pie viena galda, bet pēc Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā pasaule ir mainījusies.

Okupantu raķete trāpa deviņstāvu ēkā Ukrainas pilsētā Dnipro, nogalinot vairāk nekā 40 cilvēkus viņu mājās. 2023. gada janvāris

gallery icon

Sirdi plosoši kadri: okupanti bombardē ļaužu pilnu tirdzniecības centru Ukrainas pilsētā Kremenčukā

gallery icon

Zelenskis apmeklējis okupantu zvērību skarto Buču

No Krievijas okupantiem atbrīvotajā Kijivas apgabala Bučā apglabāti 330 līdz 340 Krievijas karaspēka nogalinātie civilisti, vēsta tīmekļa izdevums "Ukrainska pravda", ...

gallery icon

NATO ir pierādījusi, ka pēc nepieciešamības spēj ātri palielināt un pārvietot savu militāro klātbūtni, sacīja Bauers un apliecināja, ka alianse ir gatava atbalstīt Ukrainu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Putins "par zemu novērtēja Ukrainas tautas, bruņoto spēku un vadības iespējas un drosmi, kā arī par zemu novērtēja mūsu vienotību un mūsu solidaritāti ar Ukrainu", sacīja Bauers.

Pateicoties NATO atbalstam, situācija kaujas laukā ir mainījusies, un šis atbalsts turpināsies, paziņoja NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs.

"Patriot" raķetes, kas tiks nodotas Ukrainai

ASV trešdien paziņojušas, ka sūta uz Ukrainu savu vismodernāko uz zemes bāzēto pretraķešu aizsardzības sistēmu "MIM-104 Patriot", lai palīdzētu Kijivai ...

gallery icon

Slavenības, kas apmeklējušas Ukrainu kara laikā

No Bena Stillera līdz Džesikai Časteinai. Vairākas Holivudas superzvaigznes Krievijas uzsāktā kara laikā apmeklējušas Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, lai paustu ...

gallery icon