Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas vadonis Vladimirs Putins un Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu 9. maija parādē Maskavā. (Foto: EPA/Scanpix)

"Aktīvi domā, kā to izbeigt." Izskan jaunas spekulācijas par Putina neārstējamo veselības stāvokli 10

Pasaulē
14. maijā 07:24 2022. gada 14. maijā 07:24
  Jauns.lv
Spekulācijas ap Vladimira Putina veselību cirkulējušas jau vairākus gadus, bet tikai pastiprinājušās, kopš viņš deva rīkojumu iebrukt Ukrainā. Tagad žurnāls "New Lines Magazine" ziņo, ka ir ieguvis Kremlim pietuvināta oligarha audioierakstu, kurš Krievijas prezidentu raksturo kā "ļoti slimu ar asins vēzi".

Tiek ziņots, ka Vladimirs Putins ir "ļoti slims ar asins vēzi", kādam rietumu valsts uzņēmējam apgalvojis oligarhs ar ciešām saitēm ar Krievijas līderi.

Tas ir jaunākais no jau iepriekš izskanējušiem apgalvojumiem par Krievijas prezidenta slikto veselību. Spekulācijas saasinājuši attēli, kuros Putins Uzvaras dienas svinību laikā Maskavā izskatās novārdzis.

Publiski Kremlis paziņojis, ka Putins ir vesels, taču viņa stingrie piesardzības pasākumi pandēmijas laikā un garā galda izmantošana, lai tiktos ar citiem politiskajiem līderiem, pastiprinājuši baumas.

Rietumu uzņēmējs nav atklājis oligarha vārdu, lai viņu pasargātu, saruna ierakstīta bez viņa atļaujas, vēsta "New Lines Magazine".

Oligarhs dzirdēts sakām, ka Putins ir "traks", iebrūkot Ukrainā.

Tāpat oligarhs izteicies, ka Krievijas līderis grauj ekonomiku. Tiek uzskatīts, ka šie apgalvojumi ierakstīti martā.

"Viņš absolūti sabojāja Krievijas ekonomiku, Ukrainas ekonomiku un daudzas citas ekonomikas – absolūti sabojāja [tās]," sacīja oligarhs.

"Problēma ir ar galvu... Viens trakais var apgriezt pasauli kājām gaisā."

Uzņēmējs, kurš lūdzis nenosaukt oligarha vārdu, paziņojis, ka nodevis ierakstu, jo ir sašutis par Krievijas iebrukumu Ukrainā, vēsta "Mirror".

"New Lines Magazine" paziņojis, ka minētais oligarhs dzīvo ārpus Krievijas un ir viens no "Forbes" 200 bagātākajiem krieviem.

11 minūšu garās sarunas laikā oligarhs pauda nicinājumu pret to, ko Putins dara Ukrainā, un izteica cerību, ka viņš tiks gāzts.

Apgalvojumu, ka Putina stāvoklis tagad ir labi zināms varas gaiteņos Kremlī, vairo slepens Krievijas drošības aģentūras 13. marta paziņojums reģionālajiem vadītājiem, kurā uzdots neuzticēties baumām par Putina "neārstējamo stāvokli".

Daudzas vadošās militārās un drošības amatpersonas, kā arī Putina tuvākie draugi uzskata, ka līderis mirst vai ir smagi slims.

Tiek apgalvots, ka Krievijas prezidentam veikta operācija, iespējams, vēža dēļ, liecina iespējama informācijas noplūde no Kremļa iekšienes.

Iepriekš izskanēja informācija, ka Vladimira Putina rīkojumu ar kodolieročiem uzbrukt Ukrainai vai Rietumiem viņa augstākie komandieri ignorētu, paziņoja kāds augsta ranga pētnieciskais žurnālists.

Daudzas vadošās militārās un drošības amatpersonas, kā arī oligarhi uzskata, ka Putins mirst vai ir smagi slims, sacīja Hristo Groževs, kurš ir Krievijas lietu eksperts un ir saistīts ar "Bellingcat" izpētes grupu.

Uzskatot, ka Putins drīz varētu nomirt, viņa iekšējais loks neriskētu pakļauties pavēlēm nogalināt opozīcijas ienaidniekus, apgalvoja Groževs.

Groževs arī apgalvo, ka diktatoram pietuvināts oligarhs sacījis, ka pasaulei labāk būtu, ja viņš nomirtu tuvāko mēnešu laikā, nevis turpinātu savu nelikumīgo karu.

Saistītās ziņas

Apzinās savu sakāvi vai ir "nāvējošāks" kā jebkad? Par ko liecina Putina ķermeņa valoda 9. maija parādē 7
Baidens satraukts, ka Putinam "šobrīd nav izejas" no kara Ukrainā 6
Vladimira Putina ārstēšanas pārsteidzošās metodes - viņš guļas asins vannās 5

"Nesen kopā ar kolēģiem noklausījāmies kāda Putinam ārkārtīgi tuva oligarha ierakstu," viņš sacīja.

"Šis miljardieris citam oligarham teica: labāk, lai viņš no šī mirst. Labāk, ja viņš būtu miris, jo viņš mūs ir iznīcinājis, grauj Ukrainu un Krieviju."

"Tā viņi domā. Tā tas ir. Citiem vārdiem sakot, viņi aktīvi un pasīvi domā, kā to izbeigt." sacīja Groževs.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; krievi okupētajā Mariupolē mēģināšot sarīkot Ukrainu diskreditējošu preses tūri 25
Cilvēks, kuru Krievija nespēja nogalināt! Ukrainis trīs dienas spīdzināts, sašauts sejā un aprakts kapā, izdzīvo
Sludinājumā izlikta Kargina lepnā villa Jūrmalā 3
Skatīt visus komentārus