Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Civiliedzīvotāju līķi masu kapā Bučā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

"Krievijas dalība ir jāaptur." ASV un Lielbritānija rosinās apturēt tās dalību ANO Cilvēktiesību padomē

Pasaulē
5. aprīlī 08:15 2022. gada 5. aprīlī 08:15
  Jauns.lv / LETA
ASV un Lielbritānija centīsies panākt Krievijas dalības ANO Cilvēktiesību padomē apturēšanu saistībā ar aizdomām par sistemātisku civiliedzīvotāju slepkavošanu Kijivas piepilsētā Bučā.

"Attēli no Bučas un iznīcība visā Ukrainā liek mums tagad rīkoties atbilstoši saviem vārdiem," tviterī rakstīja ASV vēstniece ANO Linda Tomasa-Grīnfīlda.

Viņa piebilda, ka ANO Cilvēktiesību padomē nav vietas valstij, kura "sagrauj katru mums nozīmīgu principu".

ASV vēstniece pieļāva, ka balsojums Krievijas dalības apturēšanu varētu notikt ceturtdien.

Arī Lielbritānijas ārlietu ministre Liza Trasa paziņoja, ka "Krievijas dalība ir jāaptur", jo ir "spēcīgi pierādījumi kara noziegumiem".

Krievijas vēstnieks ANO Vasīlijs Ņebenzja pauda saniknojumu par tādu "bezprecedenta" rietumvalstu rīcību, uzsverot, ka tas "neveicinās un nemudinās, un nepalīdzēs krievu un ukraiņu miera sarunās notiekošo".

ANO augstā cilvēktiesību komisāre Mišela Bačeleta paziņojusi, ka attēli no Bučas norāda uz "iespējamiem kara noziegumiem".

Kremlis ir noliedzis, ka Krievijas spēki ir nogalinājuši civiliedzīvotājus, un uzstāja, ka attēli ar līķiem Bučas ielās ir viltojums.

Krievijas dalības ANO Cilvēktiesību padomē apturēšanai nepieciešams divu trešdaļu ANO Ģenerālās asamblejas dalībvalstu atbalsts. Valstis, kuras atturas, netiks ņemtas vērā divu trešdaļu vairākuma saskaitīšanā. ASV un Lielbritānija ir pārliecinātas par iespēju nodrošināt nepieciešamās balsis.

Saistītās ziņas

FOTO: Zelenskis ar sāpēm acīs noraugās uz okupantu zvērībām Bučā 1
"Katram ukrainim jāzina viņu vārdi!" iegūts saraksts ar Krievijas karavīriem, kuri noslepkavojuši cilvēkus Bučā 1
No okupantiem atbrīvotajā Bučas pilsētā atklājas Putina kara noziegumi - uz ielām cits pēc cita mētājas civiliedzīvotāju līķi [Brīdinām, nepatīkami skati!]

Iepriekš ANO Cilvēktiesību padome ir apturējusi Lībijas dalību.

Pēc Krievijas karaspēka padzīšanas Bučas ielās tika atrasti 410 nogalināti civiliedzīvotāji, paziņojusi Ukrainas ģenerālprokurore Irina Venediktova. Video un fotogrāfijas no Bučas ir šokējušas visu pasauli, un slaktiņu Bučā nosodījušas daudzas valstis.

Citi šobrīd lasa

Karalienes ignorētā Meganas Mārklas dzimšanas diena ir "vērā ņemama", uzskata eksperts
FOTO: tā Andrejostas kvartālā Aminata priecēja savus fanus ar solokoncertu 1
Vinnicā nogalinātās meitenītes mamma pirmo reizi publiski komentē traģisko notikumu
Pievienot komentāru