Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

ASV izlūkdienesti: Krievija tuvākajā laikā gatavojas izvērst provokācijas Austrumukrainā 53

Pasaulē
14. janvārī 18:24 2022. gada 14. janvārī 18:24
  Jauns.lv
ASV rīcībā ir informācija, kas liecina, ka Krievija ir sagatavojusi un izvietojusi militāru operatīvo grupu ar mērķi izvērst provokācijas Ukrainas austrumos, šodien CNN apgalvoja kāda ASV amatpersona. Tiek pieļauts, ka šādi Krievija plāno izveidot apstākļus un attaisnojumu militārai intervencei Ukrainā.

Amatpersona sacīja, ka ASV izlūkdienestiem ir pierādījumi, ka Krievijas ieceri grasās realizēt speciāli apmācīti atbilstošo dienestu pārstāvji ar augstām kaujas prasmēm pilsētvidē un pieredzi sprāgstvielu izmantošanā.

Saskaņā ar visnotaļ skaļajiem ASV dienestu apgalvojumiem – Krievijas puses plāns paredz inscenēt uzbrukumu pašu bruņotajiem spēkiem, kas veiksmīgas operācijas gadījumā dotu iespēju izskatīt militāru atbildi, ziņo CNN.

ASV puses paustais sasaucas ar Ukrainas Aizsardzības ministrijas piektdien izplatīto paziņojumu, kurā teikts, ka Krievijas specdienesti gatavo provokācijas pret Krievijas spēkiem, plānojot tajos vainot Ukrainu.

Iepriekšējo informāciju brīfingā medijiem izpauda ASV nacionālās drošības speciālists ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džeiks Salivans.

“Mūsu izlūkdienesti ir ieguvuši informāciju, ka Krievija liek pamatus plānam, kas ļautu tai safabricēt ieganstu iebrukumam Ukrainā,” ceturtdien apgalvoja Salivans.

“Šādu rīcību mēs jau esam redzējuši 2014. gadā. Viņi atkal plāno ko līdzīgu, un mums būs pieejama sīkāka informācija par šo visu nākamo 24 stundu laikā,” pauda ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas piektdien izplatītajā paziņojumā teikts, ka “agresorvalsts militārās vienības un tās vadoņi saņem pavēles sagatavoties provokācijām”.

Saistītās ziņas

Krievija norāda, ka līdzšinējās sarunas ar ASV un NATO bijušas neveiksmīgas 2
Kariņš: Krievijas karš ar NATO valstīm ir teju neiedomājams 12
Maskava: Krievijas un NATO attiecībās pienācis patiesības mirklis 1

ASV izlūkdienesti ar iepriekš izklāstīto informāciju nākuši klajā pēc nedēļu ilgām diplomātiskām sarunām ar Kremli.

Taču sarunās, kā zināms, nav izdevies sasniegt vērā ņemamu rezultātu un abas iesaistītās puses sarunu galdu pametušas, paužot vilšanos.

Krievijas ārlietu ministra vietnieks norādīja, ka sarunas ir nonākušas “strupceļā” un apgalvoja, ka neredz iemeslu tās turpināt, savukārt augsta ASV amatpersonas brīdināja, ka pēc diplomātiskajām sarunām Kremlis vēl skaļāk sācis “sist kara bungas”.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs piektdien paziņoja, ka Krievija uzskata, ka NATO palielinās savu darbību pie robežas ar Ukrainu, ja Maskava nepakļausies rietumu prasībām.  

“Kamēr mūsu priekšlikumi ir vērsti uz militārās konfrontācijas mazināšanu, kopējās situācijas de-eskalāciju Eiropā, rietumos notiek tieši pretējais. NATO dalībvalstis stiprina savus spēkus. Teritorijās, kas tieši pieguļ Ukrainai, Melnajā jūrā mācību apjoms pēdējā laikā ir daudzkārt palielinājies,” sacīja Lavrovs.

Citi šobrīd lasa

"Pēdējos gados neesmu saaukstējies, un tas mani biedē!" - Dr. Tereško par tējām un brīnumlīdzekli, kas būtu jālieto katram 2
Futbolistam Denijam Hodžsonam no jauna piestiprināts gabals viņa galvaskausa
VIDEO: pasaules rallija čempionātā piedzīvota smaga autoavārija
Skatīt visus komentārus