Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Ukraina cietusi plašā kiberuzbrukumā. Hakeri draud, ka "visa informācija ir kļuvusi publiska" 2

Pasaulē
14. janvārī 10:56 2022. gada 14. janvārī 10:56 | Papildināts, 14. janvārī 11:26
  Jauns.lv / LETA
Ukraina naktī uz piektdienu cietusi plašā kiberuzbrukumā, kā rezultātā bloķētas valsts iestāžu mājaslapas.

Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels piektdien paziņoja, ka ES mobilizē "visus savus resursus", lai palīdzētu Ukrainai pēc kiberuzbrukuma.

Borels pavēstīja, ka ES politiskās un drošības komitejas sūtņi pulcēsies ārkārtas sēdē, lai apspriestu uzbrukumu, kurš ir "pelnījis nosodījumu".

Nestrādā Ministru kabineta, Ārlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Ārkārtas situāciju valsts dienesta mājaslapas.

Arī Sporta, Enerģētikas, Zemkopības, Veterānu lietu, Vides aizsardzības ministriju un Valsts kases mājaslapas nestrādā.

Izglītības un zinātnes ministrijas paziņojumā "Facebook" kontā teikts, ka "sakarā ar globālu uzbrukumu naktī no 13. uz 14.janvāri Izglītības un zinātnes ministrijas oficiālā mājaslapa uz laiku nestrādā".

Ārlietu ministrijas mājaslapas sākumā izvietots kiberuzbrucēju paziņojums ukraiņu, krievu un poļu valodās: "Ukraiņi! Visi jūsu dati tika ielādēti kopējā tīklā. Visi dati datorā tiek iznīcināti, atjaunot tos nav iespējams. Visa informācija ir kļuvusi publiska. (..) Tas jums par jūsu pagātni, tagadni un nākotni. Par Volīniju, OUN UPA, par Galīciju, Poļesji un par vēsturiskajām zemēm."

Ukrainas Drošības dienests paziņojis, ka datu noplūde nav notikusi.

"Šo vietņu galvenajās lapās tika izvietots provokatīva rakstura paziņojums. Taču vietņu saturs netika izmainīts, pēc esošās informācijas personīgo datu noplūde nav notikusi," pavēstīja dienests.

Kā vēsta ziņu aģentūra "Ukrinform", šobrīd turpinās darbi, lai problēmas novērstu, strādā kiberpolicija.

Izglītības un zinātnes ministrija aicina izmantot citas oficiālās vietnes platformās "Facebook", "Telegram", "Twitter", "Instagram" un "TikTok", kā arī video koplietošana vietnē "YouTube".

Informācija par ministrijas komandas darbu tiek publicēt ministra Serhija Škarleta "Telegram" kanālā.

Saistītās ziņas

"Esam apņēmības pilni stāvēt līdz galam." Ukraiņu karavīri skarbos ziemas apstākļos sargā valsti no potenciālās Krievijas agresijas 22
EDSO priekšsēdētājs brīdina par kara draudiem Eiropā 12
Par pusgadu pagarinātas ES ieviestās sankcijas pret Krieviju 5

Kiberuzbrukums noticis laikā, kad saglabājas spriedze, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrācija pie Ukrainas robežām, Kijevā un Rietumos raisot bažas par vēl viena Krievijas iebrukuma gatavošanu.

Citi šobrīd lasa

"Tinderī" iepazītais vīrietis izrādās krāpnieks, kurš izmanto lētticīgas sievietes un prasa viņām naudu 2
Igauņu slēpotāja atsakās no olimpiskajām spēlēm, jo nevēlas būt “tūriste”
"Es izgāzos. Piedodiet!" Kozins par "Panorāmas" sižetu, kurā Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas svilpējus atspoguļoja nevietā 31
Skatīt visus komentārus