Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tokijas olimpisko spēļu organizatoru komitejas prezidente Seiko Hašimoto. (Foto: EPA/Scanpix)

Japāna vakcinēs 18 000 olimpiādes darbinieku un brīvprātīgo

Pasaulē
11. jūnijā 13:41 2021. gada 11. jūnijā 13:41
  Jauns.lv / LETA
Japāna no nākamās nedēļas vakcinēs aptuveni 18 000 Tokijas olimpisko spēļu darbinieku, tostarp tiesnešus un brīvprātīgos, piektdien paziņojuši organizatori.

Tokijas olimpiskās spēles, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārceltas par gadu, norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam. Savukārt paralimpiskās spēles šovasar iecerētas no 24.augusta līdz 5.septembrim.

Pašlaik nav pazīmju, ka spēles varētu tikt atceltas pēdējā minūtē, taču aptaujas liecina, ka daudzi japāņi vēlētos spēļu pārcelšanu uz vēlāku laiku.

Japānā kampaņa cilvēku vakcinēšanai pret Covid-19 sākās lēni, un, lai gan tagad tā uzņem tempu, abas Covid-19 vakcīnas devas saņēmuši tikai nedaudz vairāk par 4% iedzīvotāju. Pirmo devu saņēmuši nepilni 13%.

Tokijas olimpisko spēļu organizatoru komitejas prezidente Seiko Hašimoto pauda cerību, ka vakcinēšanās ļaus darbiniekiem piedalīties pasākuma organizēšanā ar mierīgu prātu.

Vakcinēti tiks tie darbinieki, kuriem nāksies regulāri un tuvu kontaktēties ar atlētiem, proti, tiesneši, olimpiskās pilsētiņas darbinieki, lidostu darbinieki, dopinga pāraužu veicēji un citi cilvēki, kas iesaistīti spēļu organizēšana.

Vakcinēti tiks arī brīvprātīgie, kuriem paredzama regulāra kontaktēšanās ar sportistiem.

Hašimoto paziņoja, ka vakcinēšana sāksies 18.jūnijā. Otro vakcīnu devu darbinieki saņems pirms spēļu sākuma 23.jūlijā.

Japānas olimpisko spēļu organizatori un Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir atkārtoti apņēmusies aizvadīt drošas spēles visiem dalībniekiem un Japānas pilsoņiem, balstoties uz stingriem Covid-19 pretpasākumiem.

Olimpiādē samazināts ārvalstu dalībnieku skaits un sportistiem katru dienu tiks veikti Covid-19 testi, arī tiem, kuri ir vakcinējušies.

Spēles norisināsies bez ārvalstu apmeklētājiem un vēl nav izlemts, cik daudz vietējo skatītāju tiks dota iespēja vērot olimpiādi klātienē.

Cīņā ar Covid-19 daļā Japānas, tostarp Tokijā, pašreiz ir spēkā ārkārtējais stāvoklis, kas beigsies 20.jūnijā.

Citi šobrīd lasa

Psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs: "Varu atļauties būt neveiksmīgs privātajā dzīvē"
Kāpēc pārmērīga tīrība mājās nemaz nav tik laba?
Dānijas izlases ārsts: medicīnas personāls ļoti ātri sniedza palīdzību
Pievienot komentāru

Седая Миранда, неузнаваемая Шарлотта: появилось фото со съемок продолжения "Секса в большом городе"

"Видно, что пьяная": странное поведение Глюкозы шокировало гостей ее вечеринки в честь 35-летия