Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Krievija: Vašingtonas straujā reakcija apliecina, ka Navaļņijs strādājis ASV labā 4

Pasaulē
10. jūnijā 12:23 2021. gada 10. jūnijā 12:23
  Jauns.lv / LETA
Krievija ceturtdien paziņojusi, ka Vašingtonas straujā reakcija uz tiesas lēmumu, ar kuru organizācijas, kas saistītas ar Alekseju Navaļniju, pasludinātas par ekstrēmistiskām, apliecinot, ka opozīcijas līderis strādājis ASV labā.

Kā ziņots, Maskavas tiesa vēlu trešdienas vakarā par ekstrēmistiskām organizācijām atzina Navaļnija dibināto Korupcijas apkarošanas fondu (FBK), Pilsoņu tiesību aizsardzības fondu (FZPG) un sabiedrisko kustību "Navaļnija štābi".

ASV valsts departaments nekavējoties paziņoja, ka šis spriedums ir "īpaši satraucošs", vērojot jau tā Krievijā pastāvošo tendenci ierobežot pilsoņu pamattiesības.

Prokuratūra uzskata, ka Navaļnija kontrolētās organizācijas koordinē ārvalstu centri, kas veic destruktīvas darbības pret Krieviju. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Savukārt Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova ceturtdienas rītā sniegtajā radiointervijā paziņoja, ka tas apliecinot Vašingtonas jaukšanos Krievijas iekšējās lietās.

"Vai varat iedomāties šādu pastāvīgu reakciju no [ASV] Valsts departamenta puses uz iekšpolitiskiem vai citiem iekšējiem lēmumiem kādā citā valstī?" vaicāja Zaharova, piebilstot, ka uz šo tiesas spriedumu ASV reaģējušas jau dažu stundu laikā.

Viņasprāt, tas apliecinot, ka Vašingtonas esot politiski ieinteresēta šajā jautājumā, jo tiesas spriedums attiecoties uz personām, kuras darbojas ASV uzraudzībā.

Zaharova, kas sen pazīstama ar saviem odiozajiem izteikumiem, piebilda, ka tādējādi Vašingtona atklājot savus aģentus.

Maskavas prokuratūra prāvas laikā paziņoja, ka FBK, FZPG un "Navaļnija štābi" "liberālu lozungu aizsegā" veido "apstākļus sociālās un sabiedriski politiskās situācijas destabilizācijai". Prokuratūra uzstāja, "ka to darbības faktiskie mērķi ir apstākļu radīšana konstitucionālās iekārtas pamatu maiņai, tostarp izmantojot "krāsainās revolūcijas" scenāriju".

Prokuratūra uzskata, ka Navaļnija kontrolētās organizācijas koordinē ārvalstu centri, kas veic destruktīvas darbības pret Krieviju.

Krievijas Tieslietu ministrija 2020.gada oktobrī iekļāva FBK ārvalstu aģentu reģistrā pēc tam, kad bija konstatēti vairāki naudas pārvedumi šim fondam no Spānijas un ASV.

Navaļnijs 2020.gada vasarā paziņoja par šī fonda kā juridiskas personas likvidāciju, pārreģistrējot to kā FZPG. Tieslietu ministrija decembrī paziņoja arī par FZPG iekļaušanu ārvalstu aģentu reģistrā.

Sabiedriskā organizācija "Navaļnija štābi" darbojas lielākajā daļā Krievijas reģionu, bet organizācijas vadītājs Leonīds Volkovs 29.aprīlī paziņoja par reģionālo štābu darbības pārtraukšanu.

Citi šobrīd lasa

Šokējošs nozieguma atrisinājums: atraitnis raudāja pie sievas kapa, bet viņa alibi izgāza viedpulkstenis
Kājiņas kā modelei: 88 gadus vecā seriāla "Dinastija" zvaigzne pārsteidz ar brīvdienu fotogrāfijām 5
FOTO: ļaudis atvadās no mūziķa Gunāra Meijera
Skatīt visus komentārus

13 лет спустя: как сейчас выглядят звезды сериала "Универ"

"Если бы мы потеряли еще день, я бы умерла": экс-жена Аршавина показала свое изменившееся лицо без прикрас