Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Okupācijas varas policija Krimas pussalā īstenojusi dīvainu “specoperāciju” – apturējusi autovadītājus, lai noskaidrotu viņu attieksmi pret opozicionāru, politieslodzīto Alekseju Navaļņiju. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

Krievu policistu dīvainā specoperācija okupētajā Krimā: autovadītāju aptur, lai viņus izprašņātu par Navaļņiju 7

Pasaulē
5. martā 19:03 2021. gada 5. martā 19:03
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Okupācijas varas policija Krimas pussalā īstenojusi dīvainu "specoperāciju" – apturējusi autovadītājus, lai noskaidrotu viņu attieksmi pret opozicionāru, politieslodzīto Alekseju Navaļņiju.

Kāds autovadītājs, kurš sevi sauc par Sergeju Vladimiroviču, sociālajos tīklos padalījies ar pieredzēto uz vienas no Krimas automaģistrālēm – Bahčisarajas pilsētā. Viņu dokumentu pārbaudei apturējis policists un paskaidrojis, ka tagad norisinās “specoperācija”, lai noskaidrotu, vai šoferīši atbalsta protestus pret skandalozās filmas par Krievijas prezidenta Vladimira Putina pasakaino pili autoru, tagad apcietinājumā esošo Alekseju Navaļņiju.

Sergeja uzfilmēto materiālu zibenīgi uztvēra arī opozīcijas plašsaziņas līdzekļi, kas izsaka neizpratni par policijas darbībām un izsaka aizdomas, ka šādā veidā vara cenšas izskaitļot tās politiskos pretiniekus un par viņiem veido plašu datubāzi, izmantojot “neordināras metodes”.

Policijas darbinieks, kurš veica dokumentu pārbaudi, vadītājam paskaidroja, ka pašlaik notiek “īpaša operācija”, lai novērstu atbalstu Navaļņijam.

Video redzams, kā policists pienāk pie vadītāja un saka: “Sveicināti! Dokumentu pārbaude īpašas specoperācijas ietvaros, lai neatbalstītu protestus par labu Navaļnijam. Tāpēc mūs interesē: vai jūs esat vietējais vai nē?”

Šoferis lūdz atkārtot, par kādiem protestiem ir runa? “Par labu Navaļnijam,” policists atkārto. Autovadītājs jautā, vai ir aizliegts atbalstīt opozīcijas politiķi, un lūdz paskaidrot, kuri likumi paredz apturēt automašīnu, lai noskaidrotu vadītāja politiskos uzskatus.

Policists sakās aiziet pie sava priekšnieka un noskaidrot, kā sauc konkrēto “specoperāciju”. Pēc tam pie apturētā auto pienāk posteņa vecākais un vadītājam cenšas iegalvot, ka viņš ir “pārklausījies”.

Saistītās ziņas

Navaļnijs publiskojis pirmo vēstījumu no cietuma 4
Navaļnija stāstā par neticami grezno "Putina pili" figurē ofšors ar bankas kontu Latvijā 8
Humānā katastrofa Krimas pussalā: beidzies ūdens. Tā nav ne mājokļos, ne slimnīcās, ne skolās, nekur... 11

Vēlāk Bahčisarajas apgabala ceļu policijas vienības vadītājs Aleksandrs Bulahovs, kurš centās iegalvot vadītājam, ka viņš kaut ir “pārklausījies”, “Novaja Gazeta” skaidroja, ka tieši pats autovadītājs centies viņa padoto provocēt ar sarunām par politiku. Uzfilmētajā video gan redzams, ka sarunu par politiku un Navaļņiju uzsāka tieši policists.

“Mēs neesam iesaistīti politikā, bet esam saistīti ar ceļu drošību. Un tā ir tīrā provokācija,” notikuši centās “notušēt” Bakčisarajas policisti. Pēc notikušā autovadītājs Sergejs Vladimirovičs piebilda, ka īpaši par Navaļņija aktivitātēm neinteresējas, bet ir neizpratnē, kāpēc ceļu policijai rūp, vai viņš par to interesējas.

Citi šobrīd lasa

Kura zodiaka zīme ir paši labākie dārzkopji
Saeimas deputāts Bergmanis cīnās ar Covid -19 13
"Var neatbilst laupīšanas definīcijai" - atklājas jaunas detaļas par uzbrukumu Lapmežciema skolas direktoram 3
Skatīt visus komentārus

"Я долго была невидимкой, а теперь меня увидели": Муцениеце счастлива, что развелась с Прилучным

"Теперь я буду такая, прям лопни глаз!": 56-летняя Апина решилась на пластику ради тонкой талии