Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Putina kritiķis Solovejs baumo, ka prezidentam ir vēzis 6

Pasaulē
22. novembrī 18:40 2020. gada 22. novembrī 18:40
  Jauns.lv
Aizvadītajās nedēļās vairāki ārzemju mediji izteikuši bažas, ka, iespējams, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ir veselības problēmas. Jāteic gan, ka Kremlis visas baumas noraida, norādot, ka ar prezidentu viss esot kārtībā.

Ja sākotnēji klajā nāca baumas, ka Putinam ir Pārkinsona slimība un tādēļ viņš tuvāko mēnešu laikā varētu atkāpties no amata, tad tagad bijušais Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūta sabiedrisko attiecību vadītājs Valērijs Solovejs paudis, ka valsts vadītājam esot vēzis.

Viņš "The Sun" norādījis, ka februārī Putinam bijusi arī operācija. 

Solovejs ir Putina kritiķis. Viņu septembrī aizturēja, piedaloties protestā pret opozicionāra Sergeja Furgala aizturēšanu. 

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs aģentūrai "TASS" apgalvojumus par veselības problēmām noraidījis un apliecinājis, ka Putinam esot ļoti laba veselība. 

Ārzemju mediji uzmanību pievērsuši kādam preses konferences videoierakstam, kurā Putins aizdomīgi klepo. 

Tāpat aizdomas raisījušas valsts domē novembra sākumā iesniegtais likumprojekts, kas paredz paaugstināt bijušo prezidentu tiesiskās imunitātes pakāpi.

"Krievijas Federācijas prezidents pēc pilnvaru izbeigšanās saglabā imunitāti," teikts likumprojekta tekstā. "Viņu nedrīkst saukt pie krimināltiesiskas vai administratīvas atbildības un viņu nedrīkst aizturēt, apcietināt vai pakļaut pārmeklēšanai vai nopratināšanai."

Aizdomas izteicis arī viens no Putina kritiķiem Aleksejs Navaļnijs, kurš nesen tika saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. 

"Kāpēc tieši tagad Putinam vajadzīgs imunitātes likums," mikroblogošanas vietnē "Twitter" bija ierakstījis opozicionārs. 

Navaļnija saindēšanu apstiprinājušas vairākas laboratorijas.

Rietumvalstis ir pieprasījušas Krievijai paskaidrojumus, taču Kremlis ir noraidījis jebkādu savu saistību ar šo slepkavības mēģinājumu.

Jāpiebilst, ka sākotnējās baumas par Putina veselības stāvokli izplatījās jau pirms vairākiem gadiem. Arī toreiz Kremlis tās pilnībā noliedza.

Citi šobrīd lasa

Zvērināts advokāts par Igaunijas valdības prasību valkāt maskas: "Ir pārkāpts likums" 9
Tas maina visu: mājsaimniece atklāj, kā acumirklī notīrīt aizsalušu auto vējstiklu 5
Maradonas nāvē jau konstatētas savādības: Argentīnas prokurori sākuši izmeklēšanu
Skatīt visus komentārus

«Купальник от любимого»: Анастасия Волочкова прикрылась камнями на Мальдивах

"Загляденье": Пугачева в стильном образе позировала с сыном от Галкина