Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans un Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Foto: EPA/Scanpix)

Krievija un Turcija vienojas par pamieru Sīrijā 6

Ārzemēs
5. martā 20:22 2020. gada 5. martā 20:22
  Jauns.lv / LETA
Krievijas un Turcijas prezidenti Vladimirs Putins un Redžeps Tajips Erdoans ceturtdien vienojušies par pamieru Sīrijas Idlibas provincē, kas stāsies spēkā pusnaktī.

"No šīs nakts plkst. 00.01 būs spēkā ugunspārtraukšana," pēc sarunām ar Putinu pavēstīja Erdoans. "Pēc tam mēs saskaņosim nākamos soļus." Vienlaikus viņš norādīja, ka Turcija patur tiesības veikt prettriecienu pret Sīrijas režīma spēkiem, ja tiks uzbrukts turku karavīriem.

Krievija un Turcija Sīrijas pilsoņkarā atbalsta pretējās puses. Sīrijas valdība var rēķināties ar Krievijas, bet atsevišķi nemiernieku grupējumi - Turcijas atbalstu.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans un Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Foto: EPA/Scanpix)

Centienos nepieļaut Sīrijas krīzes saasināšanos sarunas Krievijas un Turcijas līderu starpā notikušas arī agrāk, cita starpā arī tā dēvētā Astanas procesa ietvaros. 

Sīrijas armija valsts ziemeļos, arī Idlibas provincē, kur atrodas pēdējais nemiernieku bastions, kopš decembra izvērsusi uzbrukumu pret nemiernieku spēkiem. Situācija saasinājās pēc tam, kad Sīrijas armijas ofensīvā dzīvību zaudēja 50 tur izvietotie Turcijas karavīri.

Pēc tam, kad Idlibā Sīrijas gaisa spēku triecienā 28.februārī tika nogalināti 34 Turcijas karavīri, Erdoans paziņoja, ka turpmāk vairs neliks šķēršļus tam, ka Turcijā bāzētie bēgļi un nelegāli imigranti dodas ES virzienā.

Rezultātā līdzās Turcijas robežai ar ES dalībvalsti Grieķiju sapulcējušies tūkstošiem migrantu, kas cenšas pārkļūt robežai.

Pēdējo dienu laikā Grieķijas policijai vairākkārt izraisījušās sadursmes ar migrantiem, kas nelegāli mēģina iekļūt valstī.

Idliba ir pēdējais Sīrijas bruņotās opozīcijas bastions un tajā liela ietekme ir "Al Qaeda" bijušā Sīrijas atzara vadītajai džihādistu aliansei "Hayat Tahrir al-Sham".

Turcija vēlas, lai Sīrijas armija Idlibas provincē atvelk savus spēkus līdz līnijai, par kuru vienošanās tika panākta Sočos 2018.gada septembrī Krievijas un Turcijas starpā.

Sīrija un tās sabiedrotā Krievija Turcija pārmet, ka tā pati neievēro Soču vienošanos un nav panākusi radikālo grupējumu aiziešanu no frontes līnijas rajoniem.

Saistītās ziņas

Erdoans paziņo, ka noraidījis ES piedāvātu palīdzību migrantiem miljarda eiro apmērā 10
Eiropā iekļūt kārojošie imigranti grieķu policistiem met ar akmeņiem un pretī saņem asaru gāzi 28
Leiena slavē Grieķiju par migrantu atvairīšanu un uzsver, ka tā šobrīd ir Eiropas "vairogs" 14

Sīrijas pilsoņkarš aizsākās 2011.gadā, un konflikts pakāpeniski sadrumstalojās daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Ar atbalstu atšķirīgiem grupējumiem iesaistījušās arī vairākas ārvalstis.

Citi šobrīd lasa

Samanta Tīna atklāj piecus noslēpumus par sevi: runā arī par plastiskajām operācijām
Latviešu anestezioloģe dalās ar skumju stāstu par 6 gadus vecu zēnu, kuru vecāki bija atteikušies vakcinēt 21
VIDEO: Rīgā no brauktuves "noslauka" vieglo auto un savaino gadu vecu bērnu
Skatīt visus komentārus

"Грудь вывалилась": Агата Муцениеце шокировала снимком с продюсером "Интернов"

Отец Жанны Фриске пожаловался на тяжелое материальное положение