Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Attēlos - Sevastopole svētdienas pievakarē un vakarā.

Krimā vairs nav elektrības un apkures - cilvēki stāv rindās pēc maizes, benzīna un svecēm. FOTO 113

Pasaulē
2015. gada 22. novembrī 20:59 2015. gada 22. novembrī 20:59
Krievijas anektētajā Krimas pussalā, kur naktī pārtrūkusi elektroenerģijas padeve no Ukrainas un izsludināta ārkārtējā situācija, svētdien veidojas milzīgas rindas pie benzīntankiem pēc degvielas, pie bankomātiem pēc naudas un veikalos pēc maizes.

Puse veikalu gan ir slēgta, bet tur, kur elektrības padevi izdevies nodrošināt, cilvēki steidz iepirkt benzīna ģeneratorus, kabatas lukturīšus un sveces. Simferopolē rindās pie degvielas uzpildes stacijām gaida ātrās palīdzības mašīnas. Svarīgākie Krimas objekti jau pieslēgti rezerves strāvas avotiem, taču pašā Krimā iespējams saražot mazāk par pusi no nepieciešamās elektroenerģijas. Pussalā traucēta arī interneta darbība.

Enerģijas taupīšanas nolūkos Krimas administrācijas vadītājs Sergejs Aksjonovs pirmdienu pasludinājis par brīvdienu. Šis rīkojums neattiecas vienīgi uz valsts un pašvaldību iestāžu ierēdņiem. Sevastopolē nestrādās vairāk nekā 70 bērnudārzi un nenotiks stundas 1.-4.klašu skolēniem. Daudzās apdzīvotajās vietās saskaņā ar īpašu grafiku tiek periodiski atslēgta apkure un karstā ūdens padeve. Cilvēki aicināti neizmantot elektroierīces.

Ukrainas Hersonas apgabalā naktī uz svētdienu saspridzināti divu maģistrālo elektrolīniju balsti. Pa šīm līnijām ar elektroenerģiju tika apgādāta ne tikai Krima, bet arī aptuveni 40% Ukrainas Hersonas un Nikolajevas apgabalu teritorijas. Jau iepriekš bija bojātas vēl divas līnijas. Naktī uz svētdienu pilnīgā tumsā palika Sevastopole, Simferopole, Eipatorija, Jalta, Sudaka un Belogorska. Arī daļā Hersonas apgabala energoapgāde svētdien tiek nodrošināta saskaņā ar rezerves shēmām. Tāpat tiek ziņots, ka daudzviet nav apkures un tā nebūšot arī pirmdien.

Uzņēmums "Ukrenergo" paziņojis, ka tā dispečeriem nācies samazināt Ukrainas atomelektrostaciju noslodzi, attiecīgi aktīvāk darbinot termoelektrostacijas un palielinot akmeņogļu patēriņu. Piektdien, pēc pirmā uzbrukuma, uzņēmums publiskoja fotogrāfijas, kurās redzams viens nogāzts balsta stabs un otrs, kurā izspridzināts caurums. Kā norādīja "Ukrenergo", spriežot pēc bojājumu rakstura, tie radušies apšaudes vai spridzināšanas rezultātā.Ukrainas Iekšlietu ministrijas pārstāve ziņu aģentūrai AFP sacījusi, ka šobrīd notiek izmeklēšana. "Hipotēžu nav, izmeklētāji strādā," viņa piebildusi.

Tikmēr prokremliski noskaņotā Krimas prokurore Natālija Poklonska paziņojusi, ka ierosina krimināllietu "par kaitniecību pret Krimu", savukārt Aksjonovs apsūdzējis notikušajā Ukrainas nacionālistu grupējamu "Labējais sektors" un Krimas tatāru aktīvistus. Pie pirmajiem uzspridzinātajiem balstiem sestdien protesta akciju rīkoja Krimas tatāri, kas iestājas par Krimas ekonomisko blokādi, protestējot pret desmitiem aktīvistu arestu. Sestdien tur izcēlās neliela sadursme starp viņiem un policijas īpašo uzdevumu vienību, kurai bija uzdots nodrošināt remontstrādniekiem iespēju sazemēt nogāzto balstu.

"Ukrenergo" svētdien paziņojis, ka vienu no bojātajām līnijām varētu savest kārtībā diennakts laikā, ja darbiniekiem būs nodrošināta droša un netraucēta piekļuve šai vietai.

LETA/Foto: Reuters/AFP/Vida Press

Citi šobrīd lasa

Karaliskais protokols attiecībā uz tetovējumiem ir visnotaļ pārsteidzošs
Trīs māsas no Krievijas, kuras brutāli nogalināja savu tēvu, aizkustinājušas iedzīvotāju sirdis
"Viss liecina, ka viņš nopietni cīnījies" - pazudušā Audera draugam pēc atrastā kajaka ir 3 versijas, kas jūrā noticis
Skatīt visus komentārus

Поклонников шокировали новые фотографии курящей Аллы Пугачевой

Депутат застрелил мать своих троих детей, застав ее с любовником