Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pēc brutālajām sadursmēm bojāgājušo skaits nekārtībās Čīlē pieaudzis līdz 11

Pasaulē
2019. gada 21. oktobrī 19:06 2019. gada 21. oktobrī 19:06
  Jauns.lv / LETA
Čīles galvaspilsētā Santjago svētdien pieci cilvēki zaudējuši dzīvību apģērbu rūpnīcā, ko bija aizdedzinājuši marodieri, līdz ar to kopējais bojāgājušo skaits nekārtībās pieaudzis līdz 11, pavēstīja amatpersonas.

"Trīs nāves gadījumi bija aizvakar un astoņi nāves gadījumi vakar," žurnālistiem pirmdien pavēstīja Santjago gubernatore Karla Rubilara.

Nekārtības Čīlē nerimst, neraugoties uz to, ka prezidents atcēlis lēmumu par metro biļešu cenu palielināšanu, kas aizsāka vardarbīgos protestus. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Sadursmēm turpinoties trešo dienu, policija un armija Santjago pret protestētājiem, kas pauž neapmierinātību ar dzīves dārdzību, svētdien lika lietā asaru gāzi un ūdens lielgabalu.

Teju viss sabiedriskais transports svētdien Santjago bija paralizēts, veikali slēgti, bet daudzi reisi starptautiskajā lidostā atcelti.

Nekārtību laikā pilsētā tika aizdedzināti autobusi, izdemolētas metro stacijas un sadauzīti luksofori.

Pēc ārkārtas sanāksmes svētdien vakarā prezidents Sebastjans Pinjera aizstāvēja lēmumu pirmo reizi kopš Augusto Pinočeta diktatūras laikiem izsludināt ārkārtas stāvokli un izvietot ielās armiju.

"Demokrātijai ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums aizstāvēt sevi, liekot lietā visus instrumentus, ko demokrātija sev ir nodrošinājusi, un likuma varu, lai cīnoties pret tiem, kas grib to iznīcināt," sacīja Pinjera.

Svētdien pieņemts lēmums ārkārtas stāvokli noteikt arī citās pilsētās ārpus Santjago. Iekšlietu ministrs Andress Čadviks pavēstīja, ka jauni rīkojumi tiek izstrādāti attiecībā uz Antofagastu ziemeļos, Valdiviju dienvidos, kā arī citām pilsētām - Valparaiso, Temuko un Puntaarenasu.

Marodieru aizdedzinātā apģērbu rūpnīcā Santjago ziemeļu rajonā Renkā dzīvību zaudējuši pieci cilvēki, pavēstīja ugunsdzēsēji.

Naktī uz svētdienu nekārtību dalībnieki aizdedzināja ASV veikalu tīklam "Walmart" piederošu veikalu. Šajā ugunsgrēkā dzīvību zaudēja divas sievietes.

Nekārtības Čīlē nerimst, neraugoties uz to, ka prezidents atcēlis lēmumu par metro biļešu cenu palielināšanu, kas aizsāka vardarbīgos protestus.

Līdzās miermīlīgiem protestiem Santjago un citas Čīles pilsētas jau vairākas dienas pārņēmušas nekārtības.

Citi šobrīd lasa

Kārtējās aplamības par Latvijas armiju
Sprādzieni, barikādes un kārtējās aizturēšanas: tā Baltkrievijā noritējusi otrā protestu nakts 3
Tihanovska emocionālā video skaidro Baltkrievijas pamešanas iemeslus 1
Tēmas: Čīle, ASV, Walmart
Pievienot komentāru

Путин объявил, что его дочь испытала на себе первую в мире вакцину против Covid-19

«Запечатлен тот самый момент»: обнародовано видео, доказывающее вину Ефремова