Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Grafiti mākslinieka Benksija glezna izsolē pārdota par 11 miljoniem eiro 5

Pasaulē
2019. gada 4. oktobrī 09:21 2019. gada 4. oktobrī 09:21
  Jauns.lv / LETA
Britu grafiti mākslinieka Benksija glezna, kurā attēlotas šimpanzes debatējam Lielbritānijas parlamentā, ceturtdienas vakarā tika pārdots izsolē Londonā par 9,8 miljoniem britu mārciņu (11 miljoniem eiro), kas ir jauns cenas rekords šī mākslinieka darbam.

Izsoļu nams "Sotheby's" bija novērtējis Benksija 2009.gadā radīto eļļas gleznu "Devolved Parliament" ar 1,5 līdz diviem miljoniem mārciņu, tomēr pēc 13 minūšu ilgas vairāksolīšanas tā tika pārdota par 8,5 miljoniem mārciņu, bet ieskaitot izsoles nodevas - par 9 879 500 mārciņām.

Pēc 13 minūšu ilgas vairāksolīšanas glezna tika pārdota par 8,5 miljoniem mārciņu, bet ieskaitot izsoles nodevas - par 9 879 500 mārciņām (11 miljoniem eiro). (Foto: EPA)

Darba sākotnējais nosaukums bija "Question Time" saistībā ar premjerministra iknedēļas jautājumiem parlamentā, bet tas tika pārdēvēts pēc mākslinieka veiktām nelielām izmaiņām.

"Izsolē šovakar uzstādīta rekordcena par Benksija gleznu," mākslinieks rakstīja "Instagram" ievietotā paziņojumā, kurā viņš kritizēja dārgus mākslas darbus. "Žēl, ka tā nepiederēja man."'

Glezna martā bija izstādīta Bristoles muzejā, lai atzīmētu datumu, kad Lielbritānijai bija paredzēts izstāties no Eiropas Savienības. Šī izstāšanās gan tika atlikta.

"Es to uzgleznoju pirms 10 gadiem. Bristoles muzejs to ir atkal izlicis apskatei, lai atzīmētu breksita dienu," Benksijs martā rakstīja savā "Instagram" kontā.

"Sotheby's" atzīmēja, ka šis darbs tika piedāvāts izsolē "tieši gadu pēc bezprecedenta mediju vētras saistībā ar pirmo mākslas darba  radīšanas gadījumu pārdošanas laikā".

Saistītās ziņas

Parīzē no koncertzāles "Bataclan" nozagts pasaulslavenā grafiti mākslinieka Benksija darbs 1
Huligāniskais mākslas ģēnijs - viss zināmais par noslēpumaino grafiti virtuozu Benksiju 11
Apčakarēts palestīnietis pārdod vērtīgu Benksija darbu par nieka 175 dolāriem

Izsoļu nams šādi raksturoja pērn oktobra sākumā notikušo Benksija darba pašiznīcināšanos "Sotheby's" izsolē Londonā. Benksija slavenā glezna "Girl with Balloon" ("Meitene ar balonu") pērn 5.oktobra vakarā Londonā tika nosolīta par 1,042 miljoniem britu mārciņu (1,2 miljoniem eiro), bet uzreiz pēc tam daļēji pašiznīcinājās, izejot caur gleznas rāmī paslēptu papīra smalcinātāju. Daži eksperti gan uzskata, ka no gleznas atlikušās papīra strēmeles ir kļuvušas par jaunu mākslas darbu ar vēl lielāku vērtību.

Citi šobrīd lasa

Kamerā redzams, kā istabā notiek neizskaidrojamas lietas, un pie aizmiguša vīrieša zogas kaut kas briesmīgs 2
Ko veselībai var nodarīt pārāk daudz uzņemts dzeramais ūdens 1
Kas patiesībā notika ar Hariju un Meganu un kas tad īsti viņus gaida tālāk 7
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган после переезда в Канаду уволила свою главную помощницу

Принц Гарри «невероятно сблизился» с тещей в Канаде