Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Brandenburgas vārti. (Foto: EPA/Scanpix)

Vācija ar pastiprinātu modrību izturas pret Krievijas iespējamo jaukšanos EP vēlēšanās 13

Pasaulē
13. maijā 23:03 2019. gada 13. maijā 23:03
Jauns.lv / LETA
Vācija ar pastiprinātu modrību izturas pret Krievijas iespējamo jaukšanos Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, paziņojis Vācijas kancleres Angelas Merkeles preses sekretārs Štefens Zeiberts.

"Pastiprināta modrība šajā jautājumā ne tikai bijusi nepieciešama, bet praktizēta jau labu laiku - gan Vācijā, gan Eiropas līmenī," preses konferencē paziņoja Zeiberts.

"Mūsu pastiprinātā uzmanība nav bez iemesla. Mēs uzmanīgi sekojam līdzi dažādu starptautisko avotu aktivitātēm internetā, tostarp Krievijas," sacīja Zeiberts.

Tuvojoties EP vēlēšanām, pieaug bažas, ka Krievija varētu izvērst dezinformācijas kampaņas, mēģinot manipulēt ar vēlētājiem.

Arī Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisāre Vera Jourova nākusi klajā ar brīdinājumu par stratēģiskām dezinformācijas kampaņām pirms šomēnes gaidāmajām vēlēšanām.

Laikraksts "The New York Times" tikmēr ziņoja, ka virkne mājaslapu un sociālo mediju kontu, kas saistīti ar Krieviju vai galēji labējiem grupējumiem, izplata dezinformāciju, vairojot neuzticību tradicionālajām partijām.

Laikraksts vēstīja, ka Vācijā eiroskeptiķu partija "Alternatīva Vācijai" (AfD) saņēmusi spēcīgu atbalstu gan no Krievijas valdības medijiem, gan neoficiāliem prokrieviskajiem kanāliem.

Laikraksts citēja bijušo ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) analītiķi sakām, ka Maskava, kā izskatās, arī cenšas izplatīt kreiso antifašistu grupējumu idejas, tostarp aicinājumus protestēt pret AfD. Maskavas mērķis acīmredzot ir vairot nesaskaņas sabiedrībā.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs intervijā Vācijas laikrakstu grupai RND sacīja, ka EP vēlēšanas būs izmēģinājums mehānismiem, kuriem jāaizsargā Eiropa pret Krievijas mēģinājumiem ietekmēt tās politiku.

"Mēs nedrīkstam būt naivi. Maskava mēģina radīt pastāvīgu nestabilitātes stāvokli ES un izmantot to savās interesēs," norādīja Linkevičs.

Citi šobrīd lasa

Nodzērās un nomira psihiatriskajā slimnīcā: Leonīda Brežņeva meitas Gaļinas spožums un posts
Rūdolfs Brēmanis pēc šķiršanās no Agneses Zeltiņas iziet sabiedrībā ar jaunu dāmu
Jūrā pazudušā Aiga Audera meklēšanā īpašu uzmanību lūdz pievērst Salacgrīvas un Vitrupes piekrastēm
Skatīt visus komentārus

"Ей было всего 7 лет!": Девочка в Лимбажи умерла от удара качелями; мать винит самоуправление

"Дамы с дюн" Пугачева и Вайкуле в кокошнике дали совет "девушкам почтенного возраста"