Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Haoss Getvikas lidostā nebeidzas: kārtējā drona dēļ apturēti lidojumi 5

Pasaulē
2018. gada 21. decembrī 20:01 2018. gada 21. decembrī 20:01
  Jauns.lv / LETA
Neilgi pēc lidojumu atsākšanas no divas dienas paralizētās Londonas Getvikas lidostas tie atkal apturēti, jo virs lidlauka atkal pamanīts bezpilota lidaparāts, piektdien paziņojusi lidostas pārstāve.

Piektdien lidojumi no Getvikas daļēji tika atsākti, taču ap pulkst.17.10 (plkst.19.10 pēc Latvijas laika) atkal tika pamanīts drons un lidojumi piesardzības dēļ apturēti.

Virs lidostas šobrīd riņķo lidmašīnas, kurām atteikta nosēšanās.

Lidmašīnas Getvikas lidostā. (Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/SCANPIX)

Kā ziņots, Lielbritānijas otra noslogotākā lidosta bija slēgta ilgāk nekā 30 stundu pēc vairākkārtējas drona pamanīšanas tās tuvumā no trešdienas vakara, kā rezultātā atcelti simtiem reisu, ietekmējot 120 000 pasažieru.

Lielbritānijas policija nosūtījusi uz Londonas Getvikas lidostu snaiperus un izmanto helikopteru, lai notvertu personas, kas virs lidlauka lidina dronu, paralizējot tā darbību.

Palīgā policijai devušies arī armijas eksperti.

Policija piektdien apsvēra iespēju notriekt dronu, pielietojot šaujamieročus. Pavisam kopš trešdienas vakara drons lidlauka tuvumā manīts vairāk nekā 50 reizes.

Policija un lidostas amatpersonas ir vienisprātis, ka drons lidostas tuvumā lidināts tīšām, lai izjauktu tās darbību vienā no gada noslogotākajiem laikiem.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja uzsvēra, ka dronu izmantošana šādā veidā ir pretlikumīga un vainīgajiem var tikt piespriests līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Gevins Viljamsons žurnālistiem sacīja, ka pēc policijas lūguma šajā izmeklēšanā palīgā nosūtīti armijas eksperti.

Kādu tieši palīdzību militārpersonas sniedz, ministrs atteicās atklāt. Aizsardzības ministrija tviterī ziņoja, ka palīdzēs policijai ar "speciālistu aprīkojumu".

Policija uzskata, ka lidostā pamanītais drons ir specifiska ražojuma. Policija ziņo, ka turpinās drona vadītāju meklēšana, un nekas neliecina par terorismu.

Trešdienas vakarā drons tika pamanīts divas reizes virs lidostas plkst.21. Lidosta ceturtdienas rītā plkst.3 uz īsu brīdi atsāka darbību, taču to apturēja pēc atkārtotas drona parādīšanās.

Getvika ir astotā noslogotākā lidosta Eiropā un gadā apkalpo 45 miljonus pasažieru.

Lielbritānijas likumi aizliedz lidināt dronus kilometra attālumā no lidostām, ja vien nav saņemta specifiska atļauja. Likuma pārkāpējiem var tikt piemērots līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Taču droni Lielbritānijā joprojām nav jāreģistrē, tas būs jādara, tikai sākot ar 2019.gada novembri.

Saistītās ziņas

Getvikas lidosta strādā pie daļējas lidojumu atsākšanas 3
Policija dronu paralizētajā Londonas Getvikas lidostā izvieto snaiperus 8
"British Airways" sola atsākt reisus no Hītrovas un Getvikas 1

Pēdējos gados reizēm ir ticis ziņots par droniem, kas gandrīz sadūrušies ar komercreisu lidmašīnām Londonas rajonā.

Lielbritānijas Aviokompāniju pilotu asociācija (BALPA) ziņoja, ka šā gada pirmajos 11 mēnešos droni pietuvojušies bīstami tuvu lidmašīnām 117 reizes.

"Sabiedrībai jāsaprot, ka droni nav tikai rotaļlietas un tiem var būt katastrofiskas sekas, ja tie saduras ar lidmašīnu," norādīja BALPA pārstāvis.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Teju 100 metrus augstajā Jēkaba katedrāles tornī uzceļ apzeltītu gaili
Neapzinoties, ka saimnieks miris, uzticīgs suns trīs mēnešus viņu gaida slimnīcas vestibilā 1
"Domāju, ka nu būs jākaujas!" Sieviete Aucē domā, ka huligāni brauc ar viņas mašīnu 2
Tēmas: Londona
Skatīt visus komentārus

Инсайдер рассказал, кому Елизавета II хочет завещать все свои украшения

Выяснилась истинная причина полного разрыва отношений между герцогинями Меган и Кэтрин