Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Čehijas prezidenta vēlēšanās vadībā Zemans. (Foto: Sputnik)

Prezidenta vēlēšanās Čehijā vadībā odiozais Milošs Zemans; būs jārīko otrā kārta 21

Ārzemēs
13. janvārī 16:37 2018. gada 13. janvārī 16:37 | Papildināts, 13. janvārī 19:13
Kasjauns.lv/LETA
Čehijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā, kas noslēdzās sestdien, pašreizējais valsts galva Milošs Zemans nav spējis iegūt vismaz pusi balsu, un tāpēc pēc divām nedēļām nāksies rīkot otro kārtu.

Otrajā kārtā Zemanam pretī stāsies bijušais Čehijas Zinātņu akadēmijas vadītājs Jirži Drahošs.

Čehijas Statistikas birojs vēsta, ka saskaņā ar rezultātiem, kas iegūti pēc 98,3% biļetenu saskaitīšanas, par Zemanu balsojuši 38,88% vēlētāju, kamēr Drahošs ieguvis 26,44% balsu.

Trešajā vietā ar aptuveni desmit procentiem balsu ierindojies bijušais diplomāts Pavels Fišers.

"Fināls mums vēl ir priekšā, un nozīme ir tam," paziņojis Drahošs, aicinot tos, kas vēlas pārmaiņas, aktīvi piedalīties 26. un 27.janvārī paredzētajā balsošanas otrajā kārtā.

Vēlēšanu pirmajā kārtā no aptuveni 8,4 miljoniem balsstiesīgo čehu pie balsošanas urnām devušies apmēram 60%, un piecus gadus iepriekš, kad Zemans tika ievēlēts uz savu pirmo prezidentūras termiņu, vēlētāju aktivitāte bija aptuveni tikpat augsta.

73 gadus vecais Zemans 2013.gadā kļuva par pirmo Čehijas prezidentu, kas tika ievēlēts vispārējās vēlēšanās, un savas prezidentūras laikā viņš kļuvis bēdīgi slavens ar saviem prokrieviskajiem uzskatiem.

Savukārt 68 gadus vecais Drahošs stingri iestājas par Čehijas dalību ES un NATO, kā arī atbalsta pāreju uz eiro, lai gan aptaujas liecina, ka 85,2% čehu ir pret vienoto Eiropas valūtu.

Tajā pašā laikā arī Drahošs, tāpat kā visi pārējie astoņi kandidāti, kas startēja vēlēšanu pirmajā kārtā, iebilst pret Briseles uzspiestajām patvēruma meklētāju pārdales kvotām.

Kā ziņots, saskaņā ar aptaujām otrajā kārtā lielākas izredzes uzvarēt ir Drahošam, kurš varētu iegūt 48,5% balsu, Zemanam ar 44% paliekot otrajā vietā.

Citi šobrīd lasa

Tas jāzina katrai sevi cienošai sievietei: kā atšķirt dizainera somiņu no viltojuma? 34
Kādreizējā skaistumkaraliene ASV arestēta par kailfoto sūtīšanu 15 gadus vecam skolēnam 21
Mammas Lienes atklāts stāsts: "Mans dēliņš piedzima ar zaķa lūpu..."
Tēmas: Čehija
Skatīt visus komentārus

Нумерологи рассказали, почему Пугачева не бросила Галкина

От герцогини Меган уходит вторая личная помощница