Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Karš Ssang Yong rūpnīcā Korejā
Mēģinājums atlaist strādniekus pāraug vardarbībā.

Karš Ssang Yong rūpnīcā Korejā

Ārzemēs
2009. gada 10. augustā 12:18 2009. gada 10. augustā 12:18
 
Ssang Yong autombiļu rūpnīcā Korejā pagājušonedēļ izvērtās īsta karadarbība: policija ar helikopteriem no fabrikas teritorijas centās padzīt aptuveni pustūkstoti streikojošu strādnieku.

Savā laikā Korejas piektās lielākās automobiļu rūpnīcas Ssang Yong kapitāla daļas no Ķīnas nopirka uzņēmums Shanghai Automotive (turpnāk SAIC). Toreiz akcionāri centās nomainīt korejiešu autoražotāja vadību, ieliekot tur savus cilvēkus. Lepnie korejieši sarīkoja nelielu dumpi un ķīniešus savā rūpnīcā neielaida. Ķīnieši savukārt notēloja, ka itin nemaz nav apvainojušies.

Tad sākās krīze. Dižķibeles dēļ korejiešu auto bizness aizgāja uz grunti, un Ssang Yong nonāca uz bankrota sliekšņa. Savukārt ķīniešu investoriem naudas netrūka - SAIC piedalījās gan Volvo, gan Hummer, gan citu smalku autobūves zīmolu izsolēs. Ssang Yong palūdza SAIC naudiņu, bet ķīnieši atcerējās pāridarījumu un korejiešus vienkārši pasūtīja trīs mājas tālāk.

Kopējais Ssang Yong parādsaistību apjoms ir aptuveni 500 miljoni dolāru. Uzņēmums ir parādā gan valstij nodokļus, gan arī nav atdevis naudu ražotājiem par piegādātajām detaļām. Tika nolemts sākt bankrota procedūru, un pirmais solis bija atlaist 37% darbinieku - aptuveni 2600 cilvēku.

Korejiešu strādniekiem atlaišana negāja pie sirds, un 21. maijā viņi sagrāba Ssang Yong ražotni Pongtekā, netālu no Seulas. Valdība divus mēnešus strīdējās un lamājās ar streikotājiem, līdz svētdien viens no kompānijas bosiem Lī Jū izteica strādniekiem ultimātu: vai nu jūs vāksieties ārā, vai arī mēs nolīdzināsim rūpnīcu līdz ar zemi.

Rūpnīcai atslēdza elektrību un ūdeni. Aptuveni 120 strādnieki atstāja ražotni, bet 520 palika. Neilgi pēc tam, otrdien, sākās policijas iebrukums. Kauja notiku visu nakti, likumsargi pūta no helikopteriem asaru gāzi un centās izsēsties uz rūpnīcas jumta, bet strādnieki apmētāja likumsargus ar degmaisījuma pudelēm, dedzināja riepas un pret policistu stekiem lika lietā uzgriežņu atslēgas.

Ievainoti aptuveni 25 cilvēki, vairāki simti apcietināti. Rūpnīcai nodarīti aptuveni 200 miljonus dolāru lieli zaudējumi.

kasjauns.lv

Citi šobrīd lasa

"No visa nevajadzīgā esmu atteikusies," - Maija Doveika par savas dzīves revolūciju 1
88 gadus vecs francūzis traucas ar 191 km/h, jo kavē pierakstu uz vakcīnas saņemšanu 3
Valērija Maligina "Olainfarm" mantinieču strīdā viena puse nolīgusi tieslietu ministra Jāņa Bordāna advokātu biroju 1
Tēmas: Volvo
Pievienot komentāru

Стоимость платья герцогини Меган шокировала поклонников

Фигура 55-летней Лиз Херли на пляжном снимке взволновала поклонников