"Bikibuka" grāmatu mākslinieki apvienojas jaunā izstādē. FOTO
Izstādes simbols ir pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai, gatavs jaunam lēcienam un jaunam piedzīvojumam.
Kultūra
2014. gada 15. janvāris, 13:21

"Bikibuka" grāmatu mākslinieki apvienojas jaunā izstādē. FOTO

Jauns.lv

Galerijā „Istaba” 20. janvārī tiks atvērta izstāde "Tā sakot, ir par ko trakot", kurā 29 māksliniekus apvieno izdevniecības „liels un mazs” dzejas bilžu grāmatu sērija bērniem Bikibuks.

Šajā sērijā iznākuši jau 30 bikibuki – nelielas grāmatiņas, kurās dažādos laikos sacerētus latviešu dzejoļus bērniem ilustrējuši mūsdienu latviešu mākslinieki. Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku daudzveidību. Žanru un rokrakstu dažādībā ļaus ielūkoties arī izstāde, kuras nosaukumam izmantota rinda no sērijā nesen publicētā Ojāra Vācieša dzejoļa „Kas notiek?”

Mākslinieki ilustrācijas veidojuši gleznojot, zīmējot, strādājot datorgrafikas, akvareļa, tekstila u.c. tehnikās. Izstādē būs iespēja salīdzināt un saprast ceļu no oriģināldarba līdz grāmatai, kā arī ieraudzīt pazīstamus grāmatu tēlus citos veidolos – telpiskos maketos, priekšmetu apdrukās.

Izstādes simbols ir pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai, gatavs jaunam lēcienam un jaunam piedzīvojumam. Šo tēlu, tāpat kā sērijas dizainu, radījuši "Bikibuka" idejas autore un mākslinieciskā redaktore Rūta Briede un mākslinieks Artis Briedis, iedvesmojoties no Jāņa Baltvilka dzejoļa „Biki-buki”, ar kuru 2012. gadā tika aizsākta sērija.

Izstādē pārstāvēti mākslinieki Reinis Pētersons, Juris Petraškēvičs, Kristīne Jurjāne, Līga Kičena, Edmunds Jansons, Maija Līduma, Andris Vītoliņš, Kristīne Luīze Avotiņa, Ilze Vītoliņa, Dace Sietiņa, Mārtiņš Zutis, Irēna Lūse, Anete Melece, Ūna Laukmane, Aleksejs Naumovs, Gita Treice, Gundega Muzikante, Ernests Kļaviņš, Laima Eglīte, Ingrīda Pičukāne, Ieva Jurjāne, Inga Meldere, Ilze Abika, Ilze Avotiņa, Anna Vaivare, Krišs Salmanis, Dita Pence, Zane Lūse, Sabīne Moore.

Katru gada ceturksni sērijā iznāk 6 jauni bikibuki, veidojot latviešu dzejas un mākslas antoloģiju bērniem, kurā iecerēts izdot kopumā 100 krāšanas ērtībai numurētas grāmatiņas.

Izstāde "Tā sakot, ir par ko trakot" aizsāk izdevniecības „liels un mazs” un galerijas „Istaba” pastāvēšanas desmitgades svinēšanu.

Izstāde būs atvērta līdz 22. februārim. Galerijā „Istaba” varēs iegādāties "Bikibuka" ilustrāciju oriģinālus, nozīmītes ar ilustrāciju fragmentiem, kā arī sērijas grāmatas par izdevniecības cenu.

Kasjauns.lv/ Publicitātes foto