Kultūra
2015. gada 4. februāris, 02:04

Berlīnes kinofestivālā izrādīs erotisko bestselleru "Greja piecdesmit nokrāsas"

Jauns.lv

Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā, kas tiks atklāts ceturtdien, notiks erotiskā bestsellera "Fifty Shades of Grey" ("Greja piecdesmit nokrāsas") ilgi gaidītās ekranizācijas pirmizrāde un uz slaveno pasaku balstīta kinolente "Cinderella" ("Pelnrušķīte"), kas gan nepiedalīsies konkursā par prestižo "Zelta lāča" balvu.

Festivāla programma galvenokārt sastāv no augstas raudzes kinofilmām, kuras veidojuši tādi režisori kā Terenss Maliks, Pīters Grīnevejs, Vims Venderss un Pablo Laraīns.

Par balvām cīnīsies 19 filmas, ko Berlināles direktors Dīters Kosliks jokojot raksturo kā "parasto kombināciju - anoreksija, reliģiskais fanātisms, vardarbība pret bērniem un spīdzināšana".

"Tieši to mēs arī rādīsim," viņš jau nopietnāk piebilda. "Ja sekojat ziņām, tad zināsiet, ka mūsu programma atspoguļo patlaban svarīgākos sociālos un politiskos jautājumus."

Taču mākslas filmu vidū ir divi pasaules līmeņa grāvēji - "Greja piecdesmit nokrāsas" un kinostudijas "Disney" jaunākā versija par pasaku "Pelnrušķīte".

Berlīnes kinofestivālam jau izteikts nopēlums par mēģinājumu nopelnīt, izrādot "Greja piecdesmit nokrāsas". Filma balstīta uz rakstnieces E.L.Džeimsas populāro erotisko romānu, kas pārdots vairāk nekā 100 miljonos eksemplāru.

"Mēs būtu bijuši traki, ja atteiktos no pirmizrādes rīkošanas nesen atjaunotajā "Zoo Palace" kinoteātrī. Miljoniem cilvēku vēlas noskatīties šo filmu. Tas būs grāvējs visīstākajā šī vārda nozīmē," uzsvēra Kosliks.

Savukārt kinolentē "Pelnrušķīte", kuras režisors ir Kenets Brana, spēlē aktrise Keita Blanšeta. Turklāt tās izrādīšana ir vēsturisks notikums, jo "Disney" animācijas filma par Pelnrušķīti pirmajā Berlinālē 1951.gadā saņēma "Zelta lāča" balvu par labāko muzikālo kinolenti.

"Nevar skatīties filmas tikai par bērnu prostitūciju, izvarošanu un nabadzību. Nepieciešams arī kas citādāks," raksta kino žurnāla "Variety" kritiķis Džejs Veisbergs. "Vai "Pelnrušķīte" to panāks? Man nav ne jausmas, taču tā vismaz uzvedīs uz sarkanā paklāja dažas kinozvaigznes, un tā arī katra festivāla neatņemama sastāvdaļa."

LETA, REUTERS