foto: Zane Bitere/LETA
Kozlovskis: drošības dienesti ik dienu strādā pastiprinātā režīmā
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.
Sabiedrība
2024. gada 21. maijs, 16:46

Kozlovskis: drošības dienesti ik dienu strādā pastiprinātā režīmā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas drošības dienesti pašlaik strādā pastiprinātā režīmā katru dienu, jo mēs atrodas reālā hibrīdkara apstākļos, preses konferencē pēc valdības sēdes, sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Komentējot neseno informāciju par Polijā aizturētajiem deviņiem Krievijas spiegu grupas locekļiem, ministrs uzsvēra, ka Krievija mēģinās iejaukties valstīs, kuras nodrošina palīdzību Ukrainai. Sabotāžās biežāk tiek izmantoti cilvēki ar kriminālu pagātni un cilvēki, kuriem nav stabilu ienākumu.

Nesenais uzbrukums Okupācijas muzejam pierāda, ka tas nebija vienkāršs huligānisms, bet gan vadīts un plānots uzbrukums. Incidents bija īpaši ass Latvijas sabiedrībai, jo muzejs Latvijas nācijai ir nozīmīgs objekts, norādīja ministrs, papildinot, ka sabiedrībai ir jābūt modrai.

Pašlaik Latvija tiek galā ar pastāvošo apdraudējumu, jo Latvijai ar citām sabiedrotām valstīm ir laba informācijas aprite, kura ļauj identificēt kriminālas grupas un likvidēt tās. Kozlovskis uzskata, ka ilgtermiņā būtu jādomā par drošības dienestu kapacitātes pieaugumu, jo jau tagad ir skaidrs, ka dienestu kapacitāte ir ierobežota.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) sacīja, ka Krievijas spiegu aizturēšana ir "labas dienestu sadarbības rezultāts", jo Latvijas drošības dienesti seko līdzi Krievijas labā strādājošu cilvēku grupu darbībai.

Siliņa atzina, ka Krievijas plānotās aktivitātes ir ar mērķi destabilizēt situāciju un panākt valstu vilcināšanos ar lēmumiem, kas būtu par labu Ukrainai.

"Šādas situācijas parādās valstīs, kur tiek lemts par atbalstu Ukrainai. Tāpēc man nav pārsteigums, ka Polijas dienesti ir secinājuši, ka šāds grupējums ir arī Polijā, kas veic darbības, lai ietekmētu arī Baltijas valstis," teica Siliņa.

Premjerministre izteica pateicību Latvijas dienestiem par spēju laicīgi identificēt un novērst incidentus.

Jau vēstīts, ka Polijā ir aizturēti deviņi Krievijas spiegu grupas locekļi saistībā ar sabotāžas plāniem. Šie Krievijas sabotāžas plāni attiecas ne tikai uz Poliju, bet arī uz Lietuvu, Latviju un, iespējams, Zviedriju.

Varšava pēdējo nedēļu laikā paziņojusi, ka ir aizturēts vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par palīdzēšanu Krievijas izlūkdienestam sagatavot iespējamu uzbrukumu Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim, kā arī Baltkrievijas pilsonis, kurš tiek turēts aizdomās par atbalstu martā Viļņā notikušam uzbrukumam Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija tuvam draugam un sabiedrotajam Leonīdam Volkovam. Varšava arī aizturējusi divus Polijas pilsoņus, kas bija atbildīgi par uzbrukumu Volkovam.