Noslēdzies Eiropā lielākā klašu saliedēšanās festivāla “Čē Čē Čempionāts” fināls. Kas ir uzvarētāji šogad?
"Čē Čē Čempionāta” fināls (publicitātes foto)
Sabiedrība
2024. gada 20. maijs, 13:42

Noslēdzies Eiropā lielākā klašu saliedēšanās festivāla “Čē Čē Čempionāts” fināls. Kas ir uzvarētāji šogad?

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Šogad “Čē Čē Čempionāts” norisinājās jau 18. reizi un tajā pieteicās gandrīz 900 klases jeb 20 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas.

Šogad “Čē Čē Čempionāts” norisinājās jau 18. reizi un tajā pieteicās gandrīz 900 klases jeb 20 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas. “Čē Čē Čempionāts” Finālā, kas notika Bauskā speciāli radītā sacensību pilsētiņā no 16. līdz 18. maijam, iekļuva 480 klases jeb 12 000 skolēnu, kas gan sacentās par uzvaru, gan attīstīja caurviju prasmes kā, piemēram, kritiskā domāšana, lēmumu pieņemšana, sadarbība, pašiniciatīva, jaunrade, kas viņiem nākotnē var palīdzēt veiksmīgāk integrēties sabiedrībā un darba tirgū.

“Čē Čē Čempionāts” sacensības norit 6.-7. klašu, 8.-9. un 10.-12. klašu grupā. 

6.-7. klašu grupā godalgotās vietas ieguva:
-    1.vieta – Rīgas Centra humanitārā vidusskolas 7.c klase;
-    2.vieta – Jelgavas Valsts ģimnāzijas 7 M.1 klase;
-    3.vieta – Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 7.a klase. 

8.-9. klašu grupā godalgotās vietas ieguva:
-    1.vieta – Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 9.c klase;
-    2.vieta – Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas 9.a klase;
-    3.vieta – Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas 8.c klase.

10.-12. klašu grupā godalgotās vietas ieguva:
-    1.vieta jeb Grand Prix – Gulbenes novada vidusskolas 12.g klase, kura saņēma arī “Čē Čē Čempionāts” ceļojošo kausu un klasi saliedējošu piedzīvojumu. Gulbenes novada vidusskolas 12.g klase 30. maijā arī viesosies Ministru kabinetā, kur to sveiks Ministru prezidente Evika Siliņa.
-    2.vieta –  Siguldas Valsts ģimnāzijas 11.b klase;
-    3.vieta – RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.a klase. 

Kā ziņots iepriekš, Ministru prezidente Evika Siliņa atklāja “Čē Čē Čempionāts” Finālu, sveicot skolēnus un skolotājus, uzsverot Čempionāta ieguldījumu bērnu un jauniešu attīstībā, kā arī pasniedzot pateicības rakstus pieciem skolu direktoriem, kuru pārstāvētās skolas iekļuva Finālā ar lielāko klašu skaitu. Kā norādīja Ministru prezidente, skolotāji ikdienā iedvesmo mūsu jaunatni attīstīt savas spējas, būt aktīviem un domāt valstiski – tas ir milzīgs ieguvums Latvijai kā valstij. Ministru prezidentes pateicības rakstus saņēma Bauskas Valsts ģimnāzijas direktore Linuta Ģerģe, Ogres Centra pamatskolas direktore Dace Bondare, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors Guntis Vasiļevskis, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns un Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas direktore Laila Roga. 

“Čē Čē Čempionāts” ir Eiropā lielākais klašu saliedēšanās festivāls, kuru kopš tā pirmsākumiem rīko “Tele2”, un šogad atbalstīja Bauskas novada pašvaldība, AS SEB banka, AS Sadales tīkls, Elektrum jauniešu izglītības projekts “FIZMIX.lv”, Latvijas Zaļais punkts, zīmoli “Super Manki”, “M&M’s” un “Orbit”, STENDERS Cosmetics un programma “Piens un augļi skolai”. “Čē Čē Čempionāta” Fināla norisi ar savām aktivitātēm papildināja Latvijas Nacionālā Aizsardzības akadēmija un Zemessardzes 53. kājnieku bataljons, Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, biedrība “Papardes zieds”, programma Erasmus +, Cēsu kosmosa izziņas centrs, zinātnes centrs VIZIUM u.c.