foto: Edijs Pālens/LETA
Uz laiku būs izmaiņas vilcienu kustībā vairākās dzelzceļa līnijās
Sabiedrība
2024. gada 13. maijs, 09:06

Uz laiku būs izmaiņas vilcienu kustībā vairākās dzelzceļa līnijās

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) plānoto dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas darbu dēļ posmā Lielvārde-Skrīveri no šodienas līdz 5.jūnijam būs izmaiņas vilcienu kustībā Tukuma, Daugavpils, Indras, Rēzeknes, Zilupes, Madonas, Gulbenes un Aizkraukles virzienā, informēja AS "Pasažieru vilciens" (PV) pārstāvji.

PV norāda, ka posmā Lielvārde-Aizkraukle atsevišķos gadījumos pasažieru pārvadājumus nodrošinās ar autobusiem.

Vilcienu kustībā būs izmaiņās maršrutos Rīga-Sloka, Rīga-Dubulti, kā arī Tukums II-Rīga, Ķemeri-Rīga, Sloka-Rīga un Dubulti-Rīga. Tukuma dzelzceļa līnijā atcels atsevišķus vilcienu reisus pilnā maršrutā vai tā posmā un attiecīgajā posmā norīkos jaunus reisus citā laikā. Tāpat atsevišķus reisus izpildīs katru dienu, nevis tikai darbdienās vai brīvdienās.

Tāpat būs izmaiņas dzelzceļa līnijās Rīga-Daugavpils, Rīga-Krāslava, Rīga-Indra, kā arī Indra-Rīga, Krāslava-Rīga, Daugavpils-Rīga, Līvāni-Rīga, Zilupe-Rīga, Rēzekne II-Rīga, Krustpils-Rīga, Gulbene-Rīga un Madona-Rīga. Virzienā no Rīgas izmaiņas sāksies no Lielvārdes, vilcieniem vēlāk iebraucot galapunktos, savukārt virzienā uz Rīgu vilcieni no galapunkta aties agrāk, galvaspilsētā iebraucot pēc saraksta. Savukārt svētdienās atcels vilcienu Līvāni-Rīga.

Izmaiņas būs arī vilcienu maršrutos Rīga-Aizkraukle, Rīga-Lielvārde, kā arī Aizkraukle-Rīga, Lielvārde-Rīga un Ogre-Rīga. Posmā Aizkraukle-Lielvārde noteiktās rīta un pēcpusdienas stundās darbdienās atcels atsevišķus elektrovilcienu reisus, tādējādi pasažieru pārvadājumus abos virzienos nodrošinās ar autobusiem, kuros būs derīgas vilcienam paredzētās biļetes. Autobusos nav paredzēts pārvadāt velosipēdus.

PV mobilajā lietotnē "Vivi" un mājaslapā "vivi.lv" publicētajā vilcienu kustības sarakstā iekļautas minētās izmaiņas.

Jau ziņots, ka PV apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 59,777 miljoni eiro, kas ir par 14,4% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt kompānijas peļņa pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) pieauga par 39,8% - līdz 844 579 eiro.

PV izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš PV 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.