foto: Sergejs Pivovarovs, Facebook
Izsolē tiešsaistē tirgo barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi
Novadu ziņas
2024. gada 19. aprīlis, 15:07

Izsolē tiešsaistē tirgo barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Izsolē tiešsaistes sociālajā tīklā "Facebook" kāds sociālā tīkla lietotājs tirgo 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Pēc pašreizējiem datiem, ar vienu no valsts apbalvojumiem -  1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi - ir apbalvoti 31 119 barikāžu dalībnieki. Un vieno no šīm zīmēm pašlaik Sergejs Pivovarovs tirgo "Facebook" vietnē.

Attiecīgās 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes sākuma cena ir 10 eiro, bet izsoles solis ir viens eiro vai vairāk.

Plānots, ka izsole noslēgsies 19. aprīlī, plkst. 21 pēc Latvijas laika.

Izsoles antisnaipers jeb metode, ar kuru izsole tiek pagarināta par 10 minūtēm pēc katra pēdējā izsoles soļa, ir 10 minūtes.

Kā norādījis ieraksta "Facebook" autors, tad medaļa ir "Ļoti labā stāvoklī." Tās fiziskā atrašanās vieta ir Līvāni, taču medaļas pircējam tā tiks piegādāta, izmantojot "Omniva" vai "DPD" sūtīšanas pakalpojumus.

1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir ozollapām vainagota vairoga veida medaļa 40 milimetru diametrā, uz kuras attēlots lauva, kas tur mazāku vairogu ar sakrustotām atslēgām. Virs pamatvairoga ir uzraksts "LR 1991", bet piemiņas zīmes otrā pusē - uzraksts "Par Latviju" un piemiņas zīmes numurs. Medaļa ir piestiprināta uz sarkanbaltsarkanas 30 milimetrus platas lentes. Apbalvojuma komplektā ietilpst arī ikdienā nēsājamā piemiņas zīmes mazā nozīmīte (20 milimetru diametrā), kas vizuāli atgādina lielo medaļu.

Kā liecina "Facebook" lietotāju aktivitāte, tad līdz 19. aprīļa pusdienlaikam augstākā par medaļu solītā cena ir 17 eiro.

1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas valsts apbalvojums, kas nodibināts, lai godinātu Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991. gada janvārī un augustā apliecināto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā un godinātu arī tās personas, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Piemiņas zīmi piešķīra un pasniedza 1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīmes valde. Līdz ar piemiņas zīmi apbalvotajām personām tika izsniegta apliecība, kuru parakstījis 1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīmes valdes priekšsēdētājs un valdes locekļi un kura apstiprināta ar valdes zīmogu. Apliecībā norādīts piemiņas zīmes numurs un valdes lēmums, ar kuru apbalvojums piešķirts.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996. gada 20. janvārī, un ar to apbalvoti vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku. Piemiņas zīmes pasniegšana noslēgusies 2011. gada oktobrī, kad bija apbalvotas visas noteiktajā termiņā likumā paredzētajā kārtībā ieteiktās personas.