Sabiedrība
2024. gada 13. aprīlis, 13:07

Speciālisti par traģisko motociklista sadursmi uz Akmens tilta: pie vainas nebija ātra braukšana

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Pie vainas nebija ātra braukšana, bet gan nepareizi izmantotas bremzes, minējumu izsaka motociklu speciālisti, komentējot ceturtdien, 11. aprīlī, Rīgā uz Akmens tilta notikušo traģisko negadījumu, kad kāds 2001. gadā dzimis motocikla vadītājs bez A kategorijas tiesībām izraisīja sadursmi ar stāvošu automašīnu un gāja bojā, informē Latvijas Televīzija.

Motociklists ceturtdien ap pussešiem vakarā brauca par Akmens tiltu, tad strauji bremzēja un ietriecās priekšā esošajā mašīnā.

Dairis Dimants, kurš īsi pirms avārijas redzējis viņu, stāstīja, ka motociklists braucis agresīvi, gandrīz izraisot avāriju arī krastmalā, raksta portāls "Lsm.lv".

Eksperti norādīja, ka šajā gadījumā ātrums nav bijis noteicošais. Vadītājs nav pareizi bremzējis.

"Es skatījos to video. Divreiz novērsa uzmanību. Vienreiz paskatījās pa labi uz mopēdu, otrreiz pa kreisi. Mašīna pienāca par tuvu. Viņš asi nospieda bremzes. Pats viņš bija gara auguma un tātad... sasvērās uz priekšu. Bija tas, ka lidoja pāri stūrei," skaidroja "1. motoskolas" instruktors Uģis Spēlmanis.

Savukārt ekstrēmas braukšanas instruktors Ronalds Cimoška atbildēja: "Lai cik ciniski tas varbūt izklausītos... Jo situācija bija absolūti līdzvērtīga, ja cilvēks vienkārši taisnā posmā atver gāzi un iebrauc sienā un sevi nosit. Tur bija 100 un viena iespēja no tās avārijas izvairīties."

Jauns.lv jau vēstīja, ceturtdienas vakarā Rīgā uz Akmens tilta dzīvību zaudējušajam motociklistam nav bijušas atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, apstiprināja Valsts policijā.

Uz Akmens tilta motocikla vadītājs uzbrauca sastrēgumā stāvošai automašīnai "Ford Mondeo".