foto: LETA
Studenti par 2023.gada notikumu atzinuši izcīnītās atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā
Sabiedriskā transporta pieturvieta 13. janvāra ielā.
Tava izglītība
2024. gada 30. marts, 13:45

Studenti par 2023.gada notikumu atzinuši izcīnītās atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Balva "Studentu lieta - taisna un cieta!" tika piešķirta par pagājušajā gadā izcīnītajām studējošo braukšanas maksas atlaidēm Rīgas sabiedriskajā transportā.

Latvijas studējošie par 2023.gada notikumu izcēluši izcīnītās studējošo braukšanas maksas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā, informē Latvijas Studentu apvienībā (LSA).

LSA "Gada balva 2023" apbalvoti laureāti 16 nominācijās, tos noskaidrojot pēc studentu, studējošo pašpārvalžu, kā arī LSA valdes un ārējo ekspertu komisijas balsojuma rezultātiem.

Balvu "Studentu lieta - taisna un cieta!" pasniedza notikumam, kam sekojis būtisks, pozitīva rakstura pavērsiens visu studējošo un augstskolu dzīvē. To šoreiz piešķīra par pagājušajā gadā izcīnītajām studējošo braukšanas maksas atlaidēm Rīgas sabiedriskajā transportā. Mēnešbiļeti, kas iepriekš maksāja 15 eiro, studējošie var iegādāties par 12 eiro.

Tikmēr "Gada ķezas" titulu ieguva ieilgušais jaunā doktorantūras modeļa pieņemšanas process - tā konceptu valdība apstiprināja 2020.gada 16.jūnijā, tomēr galīgajā lasījumā Saeima to apstiprināja tikai šī gada 14.martā.

Par "Gada ieguldījumu akadēmiskās dzīves veicināšanā" kļuva valsts vienotā juristu eksāmena izvērtējuma anketa un ziņojums. Anketā studējošiem bija iespēja novērtēt gan eksāmena daļas, gan eksāmenu kopumā. Pamatojoties uz anketā norādītajiem datiem, tika izstrādāts LSA ziņojums ar rekomendācijām Tieslietu ministrijai un eksāmena komisijai, pēc kā tika pilnveidots eksāmena saturs.

"Gada ieguldījuma sociālās dzīves veicināšanā" balvu saņēma Daugavpils Universitātes Studentu padomes īstenotais diskusiju cikls "Safe space". Aizvadītajā gadā Daugavpils Universitātes Studentu padome (DU SP) pauda publisku nostāju par LGBT kopienai piederošajiem studentiem, kam sekoja diskusiju cikla izveide par mentālo veselību, emocionālo vardarbību un LGBT kopienu.

Savukārt "Gada projekta" balvu ieguva RSU studentu rīkotā "International Student Conference "Health and Social sciences" 2023", kas bija gada lielākā studentu zinātniskā konference Baltijas valstīs. Pēc trīs gadu hibrīda formāta norises konference pulcēja aptuveni 2500 dalībniekus un apmeklētājus no 25 dažādām pasaules valstīm.

Balvas "Gada Studējošo pašpārvalde" un "Gada sociāli atbildīgākā pašpārvalde" saņēma RSU Studentu padome, kura gada laikā veicinājusi studējošo labbūtību, pilnveidojot akadēmisko, sociālo, kultūras un zinātnes dimensiju, kā arī aktīvi iesaistījusies LSA darba grupās, domes sēdēs un kongresos.

Tika piešķirtas balvas arī tādās nominācijās kā "Gada students", "Gada jaunais zinātnieks", "Gada students-eksperts", "Gada vizuālais materiāls", "Gada domnieks", "Gada aktīvists", "Gada izaugsme", kā arī "Gada vecbiedrs" un "Gada studentu atbalstītājs".

LSA gada balva ir apbalvošanas ceremonija, kuras laikā tiek godāti aizvadītā gada spilgtākie studentu pārstāvji, notikumi un projekti, kas saistās ar augstākās izglītības politiku kopumā, katras augstskolas norisēm, studentu pašpārvaldes ikdienu un katra Latvijas studenta dzīvi.