foto: ekrānuzņēmums no video
Jelgavas novada domes izpilddirektore nāk klajā ar paziņojumu saistībā ar meņģēšanās meistaru Madaru Lasmani
Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.
Sabiedrība
2024. gada 27. marts, 10:08

Jelgavas novada domes izpilddirektore nāk klajā ar paziņojumu saistībā ar meņģēšanās meistaru Madaru Lasmani

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte vērš sabiedrības uzmanību uz to, ka iepriekš izskanējušie Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa apgalvojumi nav patiesi un ir godu un cieņu aizskaroši. 

Pašvaldības izpilddirektores notikušā izklāsts:

"Atsaucoties uz publisku ažiotāžu iemantojušo Jelgavas novada pašvaldības Budžeta komisijas sēdi, kas notika šā gada 13. martā, domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis nācis klajā ar vairākiem publiskiem paziņojumiem, kurā min, ka es - pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte, esmu vainojama pie sēdes ieraksta nopludināšanas, šīm apsūdzībām pievienojot arī citas.

Atgriežoties pie jautājuma par nopludināto Budžeta komisijas ierakstu, Jelgavas novada pašvaldības komisiju darbs ir reglamentēts  un paredz sēžu ierakstīšanu. Sēdes ir atklātas. Manā rīcībā nav informācijas kurš šo sēdes video ierakstu nosūtīja medijiem.

Pēc notikušās Budžeta komisijas sēdes vērsos pie Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa, informējot, ka ne tikai es pati, bet arī klātesošie sēdes dalībnieki notikušo uzskata par  neētisku, nievājošu un pazemojošu rīcību un  šis notikums ir radījis psihoemocionālo fonu darba vidē,   darbinieki lūdz  neklusēt arī  par  mobingu darba vietā, ko ilgstoši un sistemātiski pret darbiniekiem īstenojis Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis.

Pierādījumi tam ir gan Jelgavas novada domes sēžu ierakstos, kas ir publiski pieejami, kad priekšsēdētājs kā sanāksmes vadītājs pārtrauc darbiniekus, izsaka aizskarošas piezīmes, publiski lamā un izturas necienīgi, gan arī ikdienas darba apstākļos, kas ir fiksēti audioierakstos. Uz šo savu komentāru saņēmu atbildi: "Katrs lai spriež pēc savas samaitātības pakāpes".

Tieši tās pašas dienas vakarā  priekšsēdētāja sociālā medija "TikTok" kontā Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis kā atbildi uz jau medijos plaši apspriesto un iztirzāto Budžeta komisijas sēdes ierakstu nopublicēja sevis ierunātu ziņu, kurā es tieku nepamatoti apmelota jautājumos par atalgojuma izmaksāšanu pašvaldības darbiniekiem no 2024.gada 1. janvāra, dienesta autotransporta izmantošanā un jautājumos par SIA "Zemgales veselības centrs". 

Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka jebkuram sēdes dalībniekam ir pieejams šīs sēdes videoieraksts un  Madara Lasmaņa apgalvojumi, ka es informāciju nosūtīju masu medijiem ir  klaji meli. Video fragments ir plaši tiražēts, piemēram, ŠEIT.

Piebildīšu, ka sociālos medijos nopublicētā video saturs joprojām tiek apspriests  sociālajos medijos un diemžēl, lai arī netieši, bet atstāj negatīvu ietekmi arī uz Jelgavas novada domes kā iestādes reputāciju. Tiek grauts Jelgavas novada publiskais tēls.

Priekšsēdētājs, neatzīstot savu amorālo un neētisko rīcību, šobrīd vērš publisku agresiju pret mani, uzsākot atriebību ne vien kā pret amatpersonu, bet arī sievieti. Viņa rīcība ir emocionāli pazemojoša un nomelnojoša. Augstākā amatpersona ne tikai nepiedienīgi uzvedas, bet arī publiski klaji melo  par notikumu hronoloģisko gaitu!

Tā vietā, lai skaidrotu notikušo faktu un atvainotos par savu neētisko rīcību, Jelgavas novada domes priekšsēdētājs izvēlas, pirmkārt, sociālo mediju platformā "TikTok" un pēc tam arī citos medijos paust informāciju par manu, kā Jelgavas novada domes  izpilddirektores, it kā prettiesisko rīcību, pirms notikusi jebkādu notikumu un apstākļu noskaidrošana un publiski apmelo par to, ka esmu nopludinājusi šo Budžeta komisijas ieraksta video. Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka jebkuram sēdes dalībniekam ir pieejams šīs sēdes videoieraksts  un neesmu šo sēdes video pārsūtījusi medijiem.

2024.gada 22.martā - dienu pēc ziņas parādīšanās publiski - Domes priekšsēdētājs pašvaldības lietvedībā  ir iesniedzis lēmuma projektu par manu atbrīvošanu no amata, lēmuma projektā nenorādot  pārkāpumu apstākļus, proti,  nav norādīti fakti, kas raksturo situāciju, kurā izdarīts pārkāpums, nav norādīti pārkāptā likuma un darba līguma panti,  kā vien publisks apmelojums par likuma normu pārkāpšanu.

Secinu, ka minētais lēmuma projekts neatbilst Darba likuma 101.panta pirmajā, otrajā daļā un 102.pantā noteiktajām prasībām attiecībā uz darba līguma izbeigšanu. Uzskatu, ka ar savu sagatavoto lēmuma projektu priekšsēdētājs demonstrē savas varas autoritatīvo  rīcību, klaju manis apmelošanu un manas cieņas un goda aizskaršanu.  

Tāpat jāmin vakar, 26. martā, "TV24" izskanējušais Madara Lasmaņa apgalvojums par manu sadarbību ar agresorvalsti, kas ir klajš apmelojums! Lai gadījums nepaliktu bez ievērības, es par šo faktu vērsīšos Valsts drošības dienestā. 

Konkrētais  incidents aktualizējis jautājumu par psihoemocionālajiem darba vides faktoriem un  esmu savu viedokli un aicinājumu sabiedrībai neklusēt paudusi arī savā "Facebook" profila kontā ŠEIT https://fb.watch/r3uIDNjEpR/. Komentāri, ko saņemu sociālo mediju platformā, bet kas arī tiek pausti plašsaziņas līdzekļos gan no mediju, gan ekspertu vidus, analizējot šo situāciju un konkrēto neētiskās dabas video, kurā redzams Lasmaņa kungs, skaidri iezīmē problēmsituāciju konkrētajā darba vidē.  

Pazemojoša attieksme, emocionāla vardarbība, apmelošana,  familiāra un neētiska uzvedība, varas uzurpācija ir nepieņemamas rīcības ikdienas darba vidē.  

Līdztekus šim ziņojumam savus iesniegumus ir gatavi piepulcēt arī pašvaldības darbinieki un citi sabiedrības locekļi. Aicinu tos neatstāt bez ievērības un iesaistīties problēmas risināšanā. 
Nedrīkst pieļaut politisko amatpersonu  perversas un nepiedienīgas  uzvedības kultivēšanu un izrēķināšanos!"