foto: LETA
Jaunie Rīgas ielu nosaukumi jau atrodami kartēs
Adreses plāksne "Antonijas iela 6" un ielas nosaukuma plāksne "Ukrainas neatkarības iela" uz Tiesu administrācijas ēkas.
Runā Rīga
2024. gada 10. marts, 07:46

Jaunie Rīgas ielu nosaukumi jau atrodami kartēs

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Vairākās ģeogrāfiskajās kartēs internetā jau ir ieviesti nesen nomainītie Rīgas ielu nosaukumi, atsevišķos gadījumos pareizo objektu iespējams atrast meklēšanas vaicājumā izmantojot arī veco adresi.

Izmaiņas ir veiktas tādos Latvijā populāros karšu un navigācijas servisos kā "Google Maps" un "Waze". Jaunie ielu nosaukumi atrodami arī atvērto datu kartē "OpenStreetMap" un apgāda "Jāņa sēta" uzturētajā karšu pārlūkā "balticmaps.eu".

Tikmēr tehnoloģiju gigantam "Microsoft" piederošajā karšu platformā "Bing Maps" joprojām ir lasāmi tikai vecie Rīgas ielu nosaukumi.

Jau ziņots, ka Rīgas dome 21. februārī nolēma pārdēvēt Maskavas ielu un vēl vairākas ielas galvaspilsētā. Jaunie Rīgas ielu nosaukumi - Latgales, Lastādijas, Jāņa Klīdzēja, Kārļa Mīlenbaha, Vilhelma Purvīša, Viļa Plūdoņa, Emīlijas Benjamiņas, Valērijas Seiles un Augusta Spariņa iela - jau ir spēkā un tos var lietot, uzsver pašvaldība.

Izmaiņas valsts publiskajiem reģistriem esot iesniegtas, bet izmaiņas pilsētvidē tiek veiktas pakāpeniski. Rīgas pašvaldība iesniegusi informāciju Valsts adrešu reģistram, juridiski reģistrējot pilsētas jaunos ielu nosaukumus un to atrašanās vietu. Karte ar jauno ielu atrašanās vietu pieejama pašvaldības mājas lapā.

Visās valsts un pašvaldības datubāzēs, kuru galvenais informācijas avots ir Valsts adrešu reģistrs, informācija tiks nomainīta automātiski, tas attiecas gan uz iedzīvotāju deklarētajām adresēm, gan uzņēmumu un iestāžu juridiskajām adresēm.

Izmaiņas ir reģistrētas Valsts zemes dienesta kadastrā. Iedzīvotājiem dokumenti nav jāmaina, jo to sagatavošanas brīdī spēkā esošā adrese bija juridiski pareiza. Īpašos gadījumos, piemēram, atļaujās, licencēs, līgumos un citos dokumentos, kur normatīvie akti un nosacījumi to pieprasa, izmaiņas jāveic pašiem iedzīvotājiem, norādot jauno ielas nosaukumu.

Rīgas domes lēmums nosaka, ka adrešu numurzīmju un nosaukumu zīmju maiņa jāveic trīs mēnešu laikā no lēmuma pieņemšanas brīža, jo nepieciešams laiks adrešu apzināšanai, iepirkuma veikšanai, zīmju izgatavošanai un nomaiņai. Zīmju izgatavošanu veiks Rīgas domes Centrālās administrācijas Teritorijas labiekārtošanas pārvalde. Tās namu apsaimniekotājiem un īpašniekiem būs jāuzstāda pašiem. Par zīmju saņemšanas kārtību pašvaldība informēs.

Tiek prognozēts, ka ielu nosaukumu maiņa pašvaldībai varētu izmaksāt ap 80 000 eiro. Šī summa paredz izdevumus par ielu nosaukumu un adrešu zīmju izgatavošanu, taču precīza summa būs pieejama tikai pēc iepirkuma veikšanas.