Okupācijas muzejā ļaundaris iemetis degmaisījumu

Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas darba kabinets, kur naktī uz 28. februāri nenoskaidrots uzbrucējs iemetis degmaisījumu.

gallery icon
112
2024. gada 1. marts, 08:01

Policija aizturējusi personu, kura iemeta degmaisījumu Okupācijas muzejā

Jauns.lv/LETA

Valsts policija (VP) ir aizturējusi personu, kura varētu būt vainojama degmaisījuma iemešanā Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas Solvitas Vības kabinetā, apstiprināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Viņš izsaka lielu pateicību Valsts drošības dienestam un VP par profesionālo darbu, identificējot un aizturot šo personu.

Ministrs uzskata, ka profesionāli paveiktā darba rezultāts ir ne tikai personas aizturēšana, bet arī ātrums, kādā tas tika izdarīts, neskatoties uz to, ka uzbrucējs bija veicis sagatavošanās priekšdarbus.

"Neatsverama nozīme te bijusi izcilai sadarbībai ar Rīgas Pašvaldības policiju (RPP), un nozieguma operatīva atklāšana notikusi, pateicoties RPP Videonovērošanas centram," norāda ministrs.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā. Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Kozlovskis norāda, ka šis noziedzīgais nodarījums ir jāvērtē kopsakarā ar hibrīdkara apstākļiem, kuros pašlaik dzīvojam, un šādi noziegumi ir nopietns apdraudējums nacionālajai drošībai. Viņš cer, ka šis noziegums tiks vērtēts ar visu likuma bardzību un sods būs atbilstošs nodarījumam.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA apstiprināja, ka persona aizturēta aizvadītajā naktī un tuvāko 48 stundu laikā tiks lemts par drošības līdzekli. Policija rosinās tiesu piemērot aizturētajam apcietinājumu.

Kriminālprocesā turpinās aktīva izmeklēšana, tādēļ patlaban izmeklēšanas interesēs likumsargi nevarot sniegt plašākus komentārus nedz par aizturēto personu, nedz pastrādātā nozieguma apstākļiem, tai skaitā personas motīviem.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" izteica pateicību dienestiem par operatīvo darbu. Ātra aizturēšana svarīga bija arī muzeja darbiniekiem, akcentēja Siliņa.

Arī Ministru prezidente norādīja, ka šis noziedzīgais nodarījums ir jāvērtē kopsakarā ar hibrīdkara apstākļiem, kuros pašlaik dzīvojam.

Jau ziņots, ka naktī uz otrdienu Latvijas Okupācijas muzejā tika iemests degmaisījums, kā rezultātā muzeja direktores kabinetā pirmajā stāvā dega krēsls un papīri 0,5 kvadrātmetra platībā.