112
2024. gada 2. februāris, 21:28

Īstā trillerī arestē tiesas atbrīvoto seksuālo varmāku, kurš mēģināja nolaupīt cietušo sievieti

Jauns.lv/LETA

Šonedēļ Pierīgā aizturēts kāds 23 gadus vecs vīrietis, kuru vaino par seksuāla rakstura noziegumu pret jaunu sievieti un kurš pēc tuvošanās lieguma atcelšanas mēģinājis cietušo nolaupīt, vēsta Latvijas Televīzija.

Pērn vīrietis tika aizturēts aizdomās par seksuāla rakstura noziegumu pret divdesmitgadīgu sievieti. Tiesa viņam piemēroja apcietinājumu, bet vēlāk to nepagarināja un izlaida brīvībā.

Vīrietis piecas reizes pārkāpa aizliegumu sazināties ar cietušo vai tuvoties viņai, tāpēc policija atkal lūgusi vīrieti apcietināt. Tas tomēr nav noticis, un janvāra vidū tiesa atcēlusi arī lēmumu par pagaidu aizsardzību.

Vaicāts, kāpēc tuvošanās aizliegums cietušajai tika atcelts, Zemgales rajona tiesas tiesnesis Valdis Muižnieks skaidrojis, ka neesot vairs konstatēts pamats tā turpmākai piemērošanai. "Tiesas sēdē piedalījās arī pati prasītāja un apliecināja, ka vairs nepastāv viņas apdraudējums," apgalvoja tiesnesis.

Pēc tam, kad tiesa atcēla liegumu tuvoties cietušajai, vīrietis bija ieradies pie viņas un, bruņojies ar nazi, centies sievieti nolaupīt. Iesaistoties kaimiņiem, sievietei izdevies izglābties, bet uzbrucējs devies prom no Rīgas ar vilcienu, kur policijas darbinieki viņu Salaspilī aizturējuši.

Aizturētais uzbrucis policistiem, pēc tam izdemolējis izolatoru un mēģinājis pārgriezt sev vēnas, pastāstīja Valsts policijas Austrumzemgales iecirkņa priekšniece Evita Galviņa.

Jaunais vīrietis jau kopš pusaudža vecuma bija izcietis cietumsodu par izvarošanu, un no saviem 23 gadiem sešus pavadījis ieslodzījumā.

Šāda rakstura vardarbības problēma tika aktualizēta pērn, kad visu Latviju šokēja slepkavība Jēkabpils novadā. 2023.gada 16.aprīlī sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Rusiņam bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 - par to, ka viņš nepilda lēmumu par aizsardzību pret vardarbību.

Starptautiskajā meklēšanā izsludinātais Rusiņš tā arī nav atrasts. Iespējams, viņš izdarījis pašnāvību.

recent icon

Jaunākās

popular icon

Populārākās