Sadūmojums "Latvijas Radio" ēkā

"Latvijas Radio" ēkā piektdien sadūmojuma dēļ notiek darbinieku evakuācija un ētera raidījumi pārtraukti līdz drošai pārraižu atsākšanai.

gallery icon
7
112
2024. gada 5. janvāris, 16:35

Noskaidrots "Latvijas Radio" ēkas degšanas iemesls

Jauns.lv/LETA

Kā ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, "Latvijas Radio" dedzis ēkas nosiltinājums. Šobrīd ugunsgrēks ir lokalizēts un daļai darbinieku ļauts atgriezties telpās.

Plkst.13.31 glābēji saņēma izsaukumu uz Doma laukumu, kur piecstāvu sabiedriskā ēkā bija izveidojies sadūmojums.

Pārmeklējot ēku, tajā skaitā ar termokameru, glābēji konstatēja, ka ēkas otrā stāva sienā dega siltinājums astoņu kvadrātmetru platībā, aģentūru Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

No ēkas kopumā evakuējās nedaudz vairāk nekā 100 cilvēki. Lai pārliecinātos, ka degšana ir apturēta, tika demontēta starpsiena un pārsegumi pārbaudīti ar termokameru. Plkst.15.39 ugunsgrēks lokalizēts.

Daļai darbinieku ļauts atgriezties tajās telpās, kas atrodas tālāk no ugunsgrēka vietas un kurās nav apdraudējuma. Latvijas Radio pārstāvji mikroblogošanas vietnē "X" vēsta, ka tuvākajā laikā plānota pārraižu atsākšana.

Tomēr daudzus iedzīvotājus "Latvijas Radio" darbības pārtraukšana satrauca. Mikroblogošanas vietnē "X" izskanēja jautājumi - vai klusums būtu arī tad, ja šāds salīdzinoši nebūtisks ugunsdrošības incidents būtu daļa no kāda lielāka apdraudējuma sabiedrībai.

Bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) portālā "X" pauda, ka būtu jāspēj turpināt translēt vismaz ziņas: ""Latvijas Radio" ir daļa no kritiskās infrastruktūras un jābūt plānam, kā darboties ārkārtas situācijās. Atceramies vēsturi ar drosmīgiem radio darbiniekiem, kas spēja nodrošināt translāciju dramatiskos apstākļos. Šobrīd, mierlaikā būtu jāatrod iespēja vismaz ziņu raidīšanai."

"Latvijas Radio" uz pārmetumiem atbildējis, ka medijam ir plāns, kā rīkoties ārkārtas situācijās.

"LR ir skaidrs plāns, kā rīkoties ārkārtas situācijās, tai skaitā darbības nepārtrauktības plāns. Ārkārtas situācijās tiek nodrošināta alternatīva apraide. Tomēr ugunsgrēks Latvijas Radio ēkā nav valsts mēroga ārkārtas situācija. Šajā gadījumā Latvijas Radio bija svarīgi rūpēties vispirms par savu darbinieku drošību, veicot evakuāciju," skaidroja radio.