foto: LETA
Tiesa attaisno "Rīgas kartes" bijušos valdes locekļus un konsultantu lietā par sabiedrisko attiecību pakalpojumiem
Transporta līdzekļu E-talona viedkartes lasītājs uzņēmumā "Rīgas karte".
Runā Rīga
2023. gada 21. decembris, 12:19

Tiesa attaisno "Rīgas kartes" bijušos valdes locekļus un konsultantu lietā par sabiedrisko attiecību pakalpojumiem

Jauns.lv / LETA

Ekonomisko lietu tiesa 20.decembrī pilnībā attaisnoja bijušos pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" meitasfirmas "Rīgas karte" valdes locekļus Pāvelu Tulovski un Aleksandru Brandavu un sabiedrisko attiecību aģentūras "Baltijas komunikāciju centrs" (BKC) valdes priekšsēdētāju Gintu Federu krimināllietā par iespējamu naudas izkrāpšanu un atmazgāšanu.

Spriedumu vēl varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Feders apsūdzēts par krāpšanu un naudas līdzekļu legalizēšanu, bet "Rīgas kartes" valdes locekļi - par valsts amatpersonas bezdarbību un dienesta pilnvaru pārsniegšanu.

Starp "Rīgas karti" un BKC tika noslēgti vairāki līgumi par sabiedrisko attiecību pakalpojumu sniegšanu. Prokuratūra uzskata, ka Feders iesniedza "Rīgas kartei" līgumu izpildi pamatojošus dokumentus, apzinoties, ka sabiedrisko attiecību pakalpojumi faktiski nav veikti, kā arī faktiski veiktie sabiedrisko attiecību pakalpojumi netika veikti šī uzņēmuma interesēs.

Savukārt par uzņēmuma līgumu izpildes uzraudzību un kontroli atbildīgais "Rīgas kartes" valdes loceklis Brandavs prokuratūras ieskatā neveica savus pienākumus, apstiprinot BKC iesniegtos rēķinus, kā rezultātā no uzņēmuma BKC labā izkrāpti 43 076 eiro. Savukārt Tulovskim apsūdzība celta par dokumentu parakstīšanu, pārkāpjot savu pilnvarojumu.

Feders iegūtos naudas līdzekļus izmantoja privātmājas būvniecībai, tādējādi atmazgājot 25 000 eiro, uzskata prokuratūra.

Tiesa Federu, Brandavu un Tulovski atzina par nevainīgiem un attaisnoja visās apsūdzībās.

Tāpat tiesa nolēma izbeigt kriminālprocesu daļā par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu BKC un atcelt arestu Federa nekustamajam īpašumam.

Prokurora pieteikums par kaitējuma atlīdzināšanu Rīgas pašvaldības interesēs atstāts bez izskatīšanas.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). 

Lietā izmeklētās darbības notika laika posmā no 2018.gada 27.jūlija līdz 2019.gada 30.janvārim. KNAB kriminālprocesu sāka 2021.gada 20.septembrī.

Feders iepriekš pauda nostāju, ka lieta ir nepamatota un savu nevainību viņš pierādīšot.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Feders ir vienīgais īpašnieks un amatpersona uzņēmumos "Baltijas komunikāciju centrs", "GF Communications" un "Alfa Investments", kā arī viņam pieder 20% uzņēmuma "BB WakePark" daļu.

Savukārt bijušās Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko norēķinu sistēmas uzstādītājas un apkalpotājas SIA "Rīgas karte" īpašnieki ir pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" un Francijā reģistrētais uzņēmums "Conduent Business Solutions S.A.S.". Tulovskis uzņēmuma valdē strādāja laikā no 2013.gada līdz 2020.gada martam, bet līdz 2019.gadam "Rīgas kartes" valdes loceklis bija toreizējais partijas "Gods kalpot Rīgai" biedrs Brandavs.