foto: Evija Trifanova/LETA
Kazāks: Rimšēviča lieta bankai un Latvijai radīja lielu reputācijas triecienu
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
Sabiedrība
2023. gada 20. decembris, 21:35

Kazāks: Rimšēviča lieta bankai un Latvijai radīja lielu reputācijas triecienu

Jauns.lv/LETA

Bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča apsūdzēšana kukuļošanas noziegumos 2018.gadā bija smags reputācijas trieciens Latvijas Bankai un valstij kopumā, šovakar Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" atzina Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Komentējot šodienas Rīgas rajona tiesas spriedumu, ar kuru Rimšēvičs atzīts par vainīgu kukuļošanas noziegumos un sodīts ar cietumsodu un mantas konfiskāciju, Kazāks atzina, ka, jo šis process ātrāk beigsies, jo būs labāk.

Kazāks gan uzsvēra, ka konkrētais spriedums un krimināllieta nav saistīta ar bankas darbību, bet tā skar vienu konkrētu cilvēku.

Jau ziņots, ka Rīgas rajona tiesa Jūrmalā trešdien Rimšēviču un būvuzņēmēju Māri Martinsonu atzina par vainīgiem kukuļošanas noziegumos un piesprieda abiem reālus cietumsodus.

Rimšēvičam piespriests cietumsods uz sešiem gadiem, kā arī probācijas uzraudzība uz vienu gadu. Tāpat tiesa Rimšēvičam noteica mantas konfiskāciju, tajā skaitā konfiscējot viņam vairākus nekustamos īpašumus.

Par vainīgu tika atzīts arī būvuzņēmējs Martinsons, kuram tiesa piesprieda cietumsodu uz pieciem gadiem, kā arī lēma piedzīt no viņa naudu vairāk nekā 150 000 eiro apmērā.

Spriedumu vēl varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Rimšēvičs pēc sprieduma žurnālistiem apliecināja, ka spriedumu pārsūdzēs, tomēr plašākus komentārus nesniedza. Arī Martinsona aizstāvis Didzis Vilemsons apliecināja, ka spriedumu pārsūdzēs.