Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Šogad "Ziemas Gaismas dārzs" aicinās uz pastaigu trejdeviņās pasaku un teiku pasaulēs

Sabiedrība
2023. gada 17. novembrī 10:37 2023. gada 17. novembrī 10:37
  Jauns.lv
Piektā "Ziemas Gaismas dārza" pastaigu taka notiks 2023. gada decembrī un 2024. gada janvārī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Šoreiz pastaigas radošā komanda un Latvijas gaismu mākslinieki aicinās apmeklētājus neparastā ceļojumā pa trejdeviņām brīnumu pasaulēm - par iedvesmu gaismu instalācijām kalpos latviešu dainas, teikas, ticējumi un pasakas, kuras savītas vienā lielā pasakainā ceļojumā, ļaus piedzīvot Saulgriežu brīnumu.

Pastaiga "Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi." ikvienu - gan mazu, gan lielu aizvedīs ceļojumā brīnumu pasaulē - šoreiz dosimies pazemē, cīnīsimies ar mošķiem, minēsim mīklas, klausīsimies kā Saulgriežos dzied bites, iestādīsim brīnumpupu un ieraudzīsim maģisku pasauli krāsainā pastaigā.


"Jaunā "Ziemas Gaismas dārza" mājvieta - Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs ir unikāla vieta gaismu stāstu radīšanai - tā autentiskā, etnogrāfiskā un neurbanizētā vide ļauj māksliniekiem izpausties, dod iespēju tapt nebijušiem gaismu eksperimentiem un tādēļ šoreiz gaismu pastaigā gaidāmi gan mākslinieciski, gan arī tehnoloģiski pārsteigumi", stāsta pastaigas idejas autors un organizators Mārcis Gulbis.

"Ziemas Gaismas dārzs" Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā gaidīs ciemiņus no 2023. gada 15. decembra katru vakaru (izņemot 24. un 31. decembri) no plkst. 17.00 līdz 22.00 (pēdējā ieeja plkst. 21.00).

Pastaigā nebūs iespēja ienākt ar dzīvniekiem, pastaigu takā darbosies Saulgriežu kafejnīca, būs pieejamas ekskursijas ar gidu. Pirmo reizi pastaigā "Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi." būs iespēja arī organizēt kolektīvu Saulgriežu svinēšanu ar īpašu Saulgriežu ēdienkarti. Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt labu garastāvokli un laika apstākļiem atbilstošu apģērbu.

Biļetes uz pastaigu "Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi." būs pieejamas no 20. oktobra "Biļešu paradīzes" kasēs. Ieejas maksa Ziemas Gaismas dārzā tiek noteikta dinamiski - pirmās biļetes katrā apmeklējuma laikā ir lētākas. Katrai biļetei ir noteikts ierašanās laiks, lai ļautu apmeklētājiem pilnībā izbaudīt gaismu pastaigu.

Pirmo biļešu cena iepriekšpārdošanā - pieaugušajiem no 12 eiro, bērniem - no 6 eiro. Zīdaiņiem ratos vai ragavās ieeja bez maksas. Pasākuma producents - pasākumu operators "UNTITLED originals". Pastaiga "Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi." ir iekļauta projektā "Gaismas stāsti".

Vairāk par Ziemas Gaismas dārzu: https://www.ziemasgaismasdarzs.lv

Īpašie piedāvājumi grupām: https://zgd.lv/uznemumiem/

Sekojiet projekta Gaismas Stāsti Facebook lapai un uzziniet par visdažādākajiem gaismu notikumiem Latvijā - https://www.facebook.com/gaismasstasti

Citi šobrīd lasa

"Vai karš atnāks arī pie mums?" Psihologi no Lietuvas iesaka vērtīgus padomus tiem, kuri izjūt reālas bailes 1
Elīnas Didrihsones vīrs neapdomīgi iztērējis gandrīz visu ģimenes budžetu
VIDEO: "Kas, pie velna, tas ir?" Ukrainas karavīri kaujas zonā nofilmējuši neidentificētu diskveida objektu 1
Pievienot komentāru