foto: LETA
Populārāko partiju galvgalī nonākusi "Jaunā vienotība"
Premjeres Evikas Siliņas partija pašlaik ir vispopulārākā Latvijā.
Politika
2023. gada 31. oktobris, 21:51

Populārāko partiju galvgalī nonākusi "Jaunā vienotība"

Jauns.lv/LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) oktobrī zaudējusi populārākās partijas statusu un aizvadītajā mēnesī partiju reitinga līderpozīcijā atgriezusies "Jaunā vienotība" (JV), liecina SKDS veiktā aptauja.

Pēc LTV pasūtījuma veidotie partiju reitingi rāda, ka gandrīz trešdaļa aptaujāto nezinātu, par ko balsot, ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, bet gandrīz 13% teikuši, ka vēlēšanās nepiedalītos.

No partijām lielākais atbalsts - 9,5% - ir JV, kas ir pieaugums, salīdzinot ar septembri, kad par to būtu balsojuši 7,7% aptaujāto.

Atbalsts pieaudzis arī otrajā vietā esošajai ZZS - šim spēkam oktobrī lojalitāti pauduši 8,7% vēlētāju, bet septembrī tie bija 8,3%. Trešajā vietā un arī ar kāpumu ir Nacionālā apvienība (NA), kurai atbalstu pauduši 7,1% aptaujāto, bet septembrī tie bija 6,3%.

Vienot

"Jaunā Vienotība" sagaida 14. Saeimas vēlēšanu rezultātus

"Jaunā Vienotība" 14. Saeimas vēlēšanu rezultātu sagaidīšanas pasākumā.

gallery icon

Tad ar nelielu kritumu seko opozīcijā esošā partija "Latvija pirmajā vietā" (LPV) - 6,9% potenciālo vēlētāju balsu. Septembrī par šo partiju savu balsi atdot bija gatavi 7,1% vēlētāju.

"Stabilitātei!" oktobrī bijis 5,4% atbalsts un neliels pieaugums, salīdzinot ar septembri, kad par to būtu gatavi balsot 5% vēlētāju. Nemainīgi - 5% - balsu aptauja sola "Apvienotajam sarakstam" (AS).

No partijām, kas patlaban nav pārstāvētas Saeimā, "Saskaņai" oktobrī ir neliels atbalsta kritums - 3%, bet septembrī to atbalstīja 3,3%. Partiju "Suverēnā vara" atbalsta 1,5% vēlētāju, tikpat daudz atbalstītāju ir "Jaunai konservatīvai partijai". Par Latvijas Krievu savienības un Centra partijas apvienību "Pamats LV" balsi atdot gatavi 1,4%, savukārt "Kustību "Par!"" kā savu favorītu izraudzītos 1,3% aptaujāto, "Latvijas attīstībai" - 1,2%, bet kādreizējo "Katram un katrai", kas tagad kļuvusi par "Platforma 21", - 0,5% aptaujāto.

Pārrēķinot aptaujas datus iespējamā vēlēšanu iznākumā un ņemot vērā arī vēlētāju apņēmību balsot, līdera pozīcijās joprojām būtu JV, tad ZZS un NA. 5% barjeru pārvarētu arī LPV, "Progresīvie", "Stabilitātei!" un AS. Taču tikai pusprocentu zem 5% barjeras būtu "Saskaņa". Pārējām partijām pagaidām iekļūšanai Saeimā vēlētāju atbalsta nepietiktu.

Aptaujā visos Latvijas reģionos tika izvaicāti 1793 Latvijas pilsoņi tiešās sarunās, kā arī internetā.