foto: LETA
Latvijas iekšlietu dienesti nodos Ukrainas policijai 12 dronus
Ilustratīvs attēls.
Sabiedrība
2023. gada 29. oktobris, 13:25

Latvijas iekšlietu dienesti nodos Ukrainas policijai 12 dronus

Jauns.lv/LETA

Latvijas iekšlietu dienesti nodos Ukrainas policijai 12 dronus, informēja Iekšlietu ministrijā.

Aizvadītās darba nedēļas izskaņā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) Lietuvā tikās ar Ukrainas iekšlietu ministru Ihoru Klimenko. Abi ministri pārrunāja šā brīža situāciju Ukrainā un palīdzību Ukrainai un tās civiliedzīvotājiem. Ministri divpusējā sarunā apsprieduši Ukrainas iekšlietu dienestu pieredzi kara apstākļos, akcentējot nozīmi pieredzes apmaiņai ar Latvijas iekšlietu dienestiem.

Lai turpinātu Ukrainai sniegt nepieciešamo atbalstu, Latvijas Iekšlietu ministrija, Valsts policija (VP), Valsts robežsardze un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) seko līdzi notikumiem Ukrainā un uztur pastāvīgus kontaktus ar Ukrainas valdības institūcijām, pauž ministrija.

Kozlovskis, tiekoties ar Klimenko, apstiprināja, ka Latvijas iekšlietu nozares dienesti Ukrainas Valsts policijai nodos bez atlīdzības 12 bezpilota gaisa kuģus. VP un VUGD nodoto dronu sūtījuma nogādāšanu Ukrainā organizēs VUGD.

Kozlovskis, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts Viļņā tikās ar visu trīs Baltijas valstu, Norvēģijas, Polijas, Somijas un Ukrainas iekšlietu ministriem un robežapsardzības dienestu priekšniekiem, lai pārrunātu drošības situāciju reģionā, kā arī šā brīža izaicinājumus un iespējamo kopīgo rīcību.

Tikšanās laikā pieņemts valstu kopīgs paziņojums par atbalstu Ukrainas tautai cīņā pret Krievijas agresiju, kā arī gatavību vienoti un solidāri reaģēt uz reģionā pastāvošajiem izaicinājumiem.

Vizītē īpaša uzmanība tiek pievērsta tādiem jautājumiem kā hibrīddraudi, robežu drošība, migrācija, kritiskās infrastruktūras aizsardzība, kā arī palīdzība un atbalsts Ukrainai un Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Vizītes sākumā Kozlovskis ar Lietuvas iekšlietu ministri Agni Bilotaiti parakstīja Saprašanās memorandu par Latvijas un Lietuvas sadarbību cīņā pret nelegālo migrāciju. Memorands paredz stiprināt sadarbību starp abu valstu policijas un robežapsardzības dienestiem, izveidojot vienotus saziņas kanālus rīcības koordinācijai.