foto: LETA
Jauno ministru komandām pievienosies vēl vairākas nozarēs pazīstamas personas
Ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (no kreisās), Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Ministru prezidente Evika Siliņa piedalās 42. Ministru kabineta svinīgajā sēdē.
Politika
2023. gada 24. septembris, 21:32

Jauno ministru komandām pievienosies vēl vairākas nozarēs pazīstamas personas

Jauns.lv

Premjeres Evikas Siliņas (JV) jaunizveidotās valdības ministru komandām pievienosies vēl vairākas attiecīgajās nozarēs pazīstamas, kā arī partijām pietuvinātas personas, vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Klimata un enerģētikas ministrijā parlamentārais sekretārs būs Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Irbe.

Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs būs kādreizējais partijas "KPV LV" valdes loceklis Jurģis Miezainis, kurš jau bija parlamentārais sekretārs, kad ministriju vadīja Ralfs Nemiro.

Aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) biroju vadīs kādreizējā "Delnas" direktore Liene Gātere no "Progresīvajiem", par stratēģisko plānošanu atbildēs Uģis Norītis, kuram ir pieredze Aizsardzības ministrijas (AM) darbā. Visaptverošā valsts aizsardzība būs Oleva Nikera atbildība, bet ar komunikācijas jautājumiem nodarbosies Rita Plūme. Komandā būs arī kādreizējais aizsardzības ministrs Imants Lieģis, kurš atbildēs par sadarbību ar NATO. Viņš vēlēšanās bija "Progresīvo" kandidāts ārlietu ministra amatam. Savukārt AM parlamentārais sekretārs būs Saeimas deputāts Atis Švinka ("Progresīvie").

Savukārt jaunā ekonomikas ministra Viktora Valaiņa (ZZS) biroja vadītāja būs Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektora vietniece Aija Mazitāne, bet preses padomniece - ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa. Valaiņa padomdevējs varētu būt arī Artūrs Zandersons, kurš ir eksperts inovāciju projektu vadībā, vēstīja "Nekā personīga".

Tikmēr iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) esot nolēmis bez biroja vadītāja un preses cilvēka citus padomniekus pagaidām nemaz nemeklēt, jo neredzot nepieciešamību to darīt. "Zināmā mērā es uzskatu, ka man ir pieredze un izpratne par šiem jautājumiem. Protams, es neizslēdzu, ka nākotnē ir kāda specifiska tēma vai jautājumi, kur vajadzīgs padomnieks, bet patlaban cenšos taupīt," raidījumam sacīja Kozlovskis.