Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

"Jaunās Vienotības" politiķi valsts attīstību akcentē kā svarīgāku par atsevišķu ministru vietām

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Politika
10. jūnijā 13:09 2023. gada 10. jūnijā 13:09
  Jauns.lv/LETA
Saistībā ar "Jaunās vienotības" (JV) ieceri par valdības paplašināšanu koalīcijas partneriem atsevišķu ministru vietu saglabāšanu nevajadzētu vērtēt kā svarīgāku par valsts attīstību, to šodien "Vienotības" domes sēdē Cēsīs pauda JV valdes priekšsēdētājs, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un JV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV).

JV frakcijas vadītājs pauda, ka viņam "sāp", ja koalīcijas partneri ir gatavi nestrādāt pie Latvijas interesēm plašākā valdībā tikai tāpēc, ka būtu "jāpieraujas", atsakoties no dažiem ministru vai komisiju vadītāju amatiem.


Latkovskis akcentēja, ka patlaban būtiski ir nolikt malā visus kašķus un ka piecu partiju - JV, NA, AS, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un "Progresīvo" - kopīgo virzību apliecina šo politisko spēku vienotais atbalsts Saeimā valsts aizsardzības dienesta ieviešanai.

Kariņš atzīmēja, ka ZZS un "Progresīvie" lielos vilcienos ir gatavas īstenot valdības vadītāja pieteiktās reformas, bet pret kādām atsevišķām no reformām iebilst NA vai AS.

Premjera skatījumā tas, ka pēc iecerētās valdības paplašināšanas kādam ministram un komisijas vadītājam būtu "jāpaiet malā", nav pārāk liela cena, lai dinamiskāk strādājoša koalīcija spētu veikt ekonomikas transformāciju.

Kariņš akcentēja, ka arī JV nedrīkst baidīties no labām pārmaiņām, veicot valdības restartu. JV līderis atzīmēja, ka pašlaik "bumba ir mūsu citu Saeimas kolēģu rokās", reizē Kariņš pats ir atvērts un vēlas sadarbību plašākā koalīcijā.

Cēsīs šodien notika partijas "Vienotība" domes un partiju apvienības JV kopsēde, kurā notika atskatīšanās uz partiju apvienības pastāvēšanas piecgadi, kā arī tika spriests par vardarbības novēršanu un izaicinājumiem izglītībā.

Jau vēstīts, ka pašlaik valdošajā koalīcijā strādā JV, NA un AS, taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un "Progresīvajiem", kam NA un AS kategoriski iebilst.

Kariņš jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Citi šobrīd lasa

Vai elektroauto tiešām ir tik videi draudzīgi, kā tos slavē? 13
7. klases skolniece Aleksa tik briesmīgi notievēja, ka svēra tikai 39 kg un nevarēja pastaigāt
FOTO: dusmu izgāšana, “joks” vai apzināta kaitniecība? Mārupē grāvī samet desmitiem “Bolt” skrejriteņu 7
Pievienot komentāru