Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bezvēsts pazudusī Justīne Reinikova. (Foto: Valsts policija)

 

Justīnes meklēšanas lieta: policija aiztur vīrieti par apzināti nepatiesas informācijas sniegšanu meitenes radiniekiem

Klausies ziņas sadarbībā ar:
112
15. maijā 16:01 2023. gada 15. maijā 16:01
  Jauns.lv
Šī gada 10. maija vakarā kāds vīrietis, sazinoties ar bezvēsts prombūtnē esošās Justīnes Reinikovas ģimeni, apzināti sniedza nepatiesas, maldinošas ziņas par meitenes iespējamo atrašanās vietu, sevi uzdodot par it kā policijas darbinieku, informē Valsts policija.

Vīrietis apgalvoja, ka meklētā meitenīte esot atrasta mirusi mežā Maltas novadā. Šī informācija nekavējoties pārbaudīta un gūts apstiprinājums, ka tā nav patiesa, vienlaikus, pārbaudot informācijas sniedzēju, konstatēts, ka ziņojis kāds 2004. gadā dzimis vīrietis huligāniskos nolūkos.


Persona tajā paša dienā atrasta un aizturēta un vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Bezvēsts prombūtnē esošas meitenes meklēšanas pasākumi turpinās.

Šī gada 10. maija vakarā Valsts policija saņēma informāciju, ka pazudušās septiņus gadus vecās Justīnes Reinikovas ģimenes locekļi ir saņēmuši zvanus no kāda vīrieša, kurš uzdevās par policijas darbinieku un apgalvoja, ka meitene esot atrasta mirusi mežā Maltas novadā un pret meiteni vērsts noziedzīgs nodarījums. Informācija nekavējoties tika pārbaudīta un tā neapstiprinājās. 

Vienlaikus noskaidrots, ka šo maldīgo informāciju huligāniskos nolūkos sniedzis kāds 2004. gadā dzimis vīrietis, kurš jau vairākkārt iepriekš nonācis policijas redzes lokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un likumpārkāpumiem.

Persona tajā pat vakarā tika aizturēta un ievietota Īslaicīgās aizturēšanas vietā, un šī gada 12. maijā vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

Ar savām darbībām 2004. gada dzimušais vīrietis, izrādot necieņu pazudušās meitenes radiniekiem, rupji ignorēja vispārpieņemtās uzvedības normas un traucēja cilvēku mieru.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta par huligānismu, izmeklēšana turpinās. 

Valsts policija turpina bezvēsts prombūtnē esošās meitenes meklēšanu un kā līdz šim, rūpīgi pārbauda jebkuru saņemto un noskaidroto informāciju, aizvien kā pamatversiju notikušajam izvirzot pieņēmumu, ka meitenīte pašrocīgi pametusi mājas pagalmu un devusies nezināmā virzienā.

Saistītās ziņas

Netiek izslēgts, ka varētu būt nolaupīta: turpina Rogovkā pazudušās Justīnes meklēšanu 2
Septiņgadīgā Justīne no Rogovkas joprojām nav atrasta. Pirmo reizi publiski runā arī meitenītes tēvs 2
7 gadus vecās Justīnes meklēšanā iesaista helikopteru un dronus; policija aicina atturēties no pašdarbības 2

Vienlaikus, ņemot vērā jau līdz šim veiktos pasākumus 5. maijā pazudušās Justīnes Reinikovas meklēšanai, kā arī apstākli, ka jau vairākkārt atkārtoti pārmeklēti vairāki apkārtnes apgabali, pagājušajā nedēļā mainīta meitenes meklēšanas taktika, vairs neizvēršot plašus meklēšanas pasākumus vidē ar pastiprinātu brīvprātīgo piesaisti, bet mērķtiecīgi apsekojot atsevišķas teritorijas un objektus. Bez tam Valsts policija ir regulārā saziņā ar tiem brīvprātīgajiem, kuri turpina meitenes meklēšanu apkārtējā vidē.

Policija atgādina, ka Justīne Reinikova bija ģērbusies īsā rozā virsjakā, baltā džemperī, melnās džinsa biksēs, melnos auduma apavos. Viņas augums 124 cm, gaiši mati līdz pleciem. Meitenei ir veselības problēmas.

Citi šobrīd lasa

FOTO: ar “Trušu karalisti”, karuseļiem un saldumiem Esplanādē atvērts Ziemassvētku tirdziņš
FOTO: tas ir hokejs? Nē, tas ir sieviešu futbols sniegā! Latvijas un Andoras dāmas kā trakas dzenā bumbu pa piesnigušu futbola laukumu
FOTO: Valmieras teātris atzīmē simtgadi un sumina aizvadītās sezonas labākos māksliniekus
Pievienot komentāru