foto: Ekrānuzņēmums
Pēc pusaudžu izrēķināšanās Imantā vecāki pastiprināti pievērš uzmanību savu bērnu drošībai
Jauniešu pulcēšanās Imantā.
Sabiedrība
2023. gada 8. maijs, 15:06

Pēc pusaudžu izrēķināšanās Imantā vecāki pastiprināti pievērš uzmanību savu bērnu drošībai

Jauns.lv/LETA

Pēc pusaudžu savstarpējās vardarbīgās izrēķināšanās pagājušajā piektdienā Imantas mikrorajonā atsevišķi skolēnu vecāki pastiprināti kontrolē savu bērnu došanos uz skolu un atpakaļ.

Vairāki izglītības iestāžu direktori atklāja, ka klases audzinātāji ir pārrunājuši ar bērniem to, kā rīkoties, ja kļūst par aculiecinieku vardarbībai. Vienlaikus skolēnu un skolotāju vidū nav novērots satraukums par notikušo.

Pēc tam, kad 7.maijā izskanēja informācija par pusaudžu kompānijām, kas pulcējās ar vēlmi īstenot "linča tiesu" saistībā ar notikušo mazgadīgo kautiņu, Rīgas Imanta vidusskolas pārstāvji vērsās pie skolēnu vecākiem tās dienas vakarpusē, aicinot tos pastiprināti sekot līdzi atvašu atrašanās vietai.

Arī pārējās skolās plānots aicināt vecākus pievērst vairāk uzmanības skolēnu aktivitātēm. Nevienā no izglītības iestādēm iespējama vardarbība starp bērniem iepriekš neesot novērota.

Rīgas Anniņmuižas vidusskolā norādīja, ka gadījumos, ja ir aizdomas par iespējamu vardarbību, uzreiz tiekot strādāts pie tās novēršanas, savukārt Rīgas Ostvalda vidusskolā ar "problemātiskām klasēm" ikdienā strādājot psihologs.

Jau ziņots, ka 5.maijā vakarā Valsts policija saņēma izsaukumu no kāda vīrieša uz Imantas mikrorajonu, jo tur skolas stadionā tika novērotas vairākas nepilngadīgas personas ar nažiem. Kā vēstīja Valsts policija, uz notikuma vietu, ņemot vērā notikuma raksturu un iespējamo bīstamību, "nekavējoties devās" Speciālo uzdevumu bataljona ekipāža.

Tikmēr policijā arī saņemts zvans no kādas sievietes, kura informēja, ka pie viņas dzīvoklī patvērušies jaunieši, kuriem pakaļ dzinušies citi jaunieši, kuri bijuši bruņoti ar nažiem. Sieviete pēc notikušā sociālajos tīklos pauda bažas, ka policija rīkojusies lēnīgi, kā rezultātā vienu no bēgušajiem zēniem vajātāji noķēruši un piekāvuši.

Jaunieša sišanu kāds no uzbrucējiem bija arī nofilmējis un ievietojis sociālajos tīklos. Vienaudža nežēlīgā piekaušana izraisīja plašas diskusijas sabiedrībā un nosodījumu policijas darbam, pārmetot, ka policija pārāk vēlu ieradās notikuma vietā.