foto: LETA
Rēzeknes mērs Bartaševičs tiks izslēgts no "Saskaņas"
Bartaševičs tiks izslēgts, jo viņa pēdējā uzruna sociālajos medijos ir partijas statūtu pārkāpumi - viņš ir diskreditējis partiju, melojis par nespēju redzēt partijas kongresu.
Politika
2023. gada 2. februāris, 08:15

Rēzeknes mērs Bartaševičs tiks izslēgts no "Saskaņas"

Jauns.lv/LETA

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs tiks izslēgts no partijas  "Saskaņa", intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja politiskā spēka līdzpriekšsēdētāja Regīna Ločmele.

Šāds lēmums partijas līdzpriekšsēdētāju startā un valdē pieņemts, ņemot vērā Bartaševiča izteikumus par partiju, kuros viņš diskreditējis politisko spēku. "Bartaševiča izslēgšana ir tikai laika un tehnikas jautājums," skaidroja politiķe.

Bartaševičs tiks izslēgts, jo viņa pēdējā uzruna sociālajos medijos ir partijas statūtu pārkāpumi - viņš ir diskreditējis partiju, melojis par nespēju redzēt partijas kongresu. "Stāstīt, ka kongresā netika runāt par sakāves Saeimas vēlēšanās cēloņiem, palīdzību cilvēkiem krīzes apstākļos, ir absolūti meli. Nevajag pazemoties līdz meliem," akcentēja Ločmele.

Viņa arī pastāstīja, ka tostarp Bartaševiča aicinājums ignorēt "Saskaņas" nedēļas nogalē notikušo kongresu, ko parakstīja viņš kopā ar vēl divu partijas reģionālo organizāciju vadītājiem, nav atbalsojies visos partijas biedros Rēzeknes pilsētā un novadā, kā arī Ludzā, turklāt partija saņēmusi arī jaunus iestāšanās iesniegumus. Tagad partijas vadība zvanīs katram biedram un uzklausīs viņu redzējumu par situāciju.

Ja Bartaševičs izslēgs no partijas, "Saskaņa" zaudēs savu pēdējo lielo "varas bastionu", jo jau pagājušajā nedēļā par izstāšanos no "Saskaņas" un jauna reģionālā politiskā spēka dibināšanu paziņoja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš, pērn rudenī partija nespēja iekļūt Saeimā, bet vēl pirms tam "Saskaņa" zaudēja varas pozīcijas Rīgas domē.

Pēc neveiksmes Saeimas vēlēšanās partijas "Saskaņa" vadību kongresā nolemts uzticēt trīs līdzpriekšsēdētājiem, šajos amatos 28.janvārī ievēlot ilggadējo partijas līderi, Eiropas Parlamenta deputātu Nilu Ušakovu, bijušo Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli un Rīgas domnieku Andri Morozovu. Kongresā tika ievēlēta arī jauna valde, kurā Bartaševiča nav.

Pirms "Saskaņas" kongresa arī Rēzeknes mērs Bartaševičs bija pieteicis pretenzijas uz partijas vadīšanu, taču saņēma nopēlumu par savu politiskā redzējuma izklāstu debatēs pirms kongresa, kā rezultātā reģionālais politiķis paziņoja, ka uz kongresu nedosies un aicināja arī citus partijas biedrus to boikotēt. Viņš gan solīja turpināt aktīvu darbību partijā.

Līdz ar Bartaševiču aicinājumu boikotēt "Saskaņas" kongresu bija parakstījušas arī partijas Rēzeknes novada organizācijas vadītāja Jekaterina Ivanova un Ludzas novada organizācijas vadītāja Jevgenija Kušča, tomēr uz kongresu ieradās pietiekams delegātu skaits, lai tas būtu lemtspējīgs.