foto: LETA
Smiltēns Ukrainai sola nemainīgu Latvijas palīdzību līdz uzvarai
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
Sabiedrība
2023. gada 10. janvāris, 09:53

Smiltēns Ukrainai sola nemainīgu Latvijas palīdzību līdz uzvarai

Jauns.lv/LETA

Latvijas atbalsts Ukrainai būs nemainīgs līdz pat tās uzvarai, šodien, pavadot ceļā uz Kijevu desmit "Rīgas satiksmes" autobusus un humāno palīdzību, teica Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS).

Viņš uzsvēra, ka šī palīdzība ir ļoti svarīga, jo Kijivā joprojām ielās izbraucot autobusi ar granātu šķembu caursistiem sāniem.

Citējot Krievijas agresoru bieži minēto frāzi "Mēs varam atkārtot", Smiltēns uzsvēra: "Mēs arī varam atkātot. Un darīsim to tik ilgi, cik būs nepieciešams".

"Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa uzsvēra, ka šie autobusi, kas tiek vesti uz Kijivu, Rīgai kalpojuši 20 gadus, bet tie esot labā tehniskā kārtībā, un uzņēmums par tiem esot pienācīgi rūpējies. Vēl decembrī tie brauca maršrutos galvaspilsētas ielās.

"Ar šiem autobusiem mēs sūtām savu darbu, mīlestību un uzvaras vēlējumus, ukraiņu tautai," teica Innusa.

Savukārt Rīgas domes vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA) pateicās pilsētas iedzīvotājiem par sarūpētajām kravām, pa iespēju piepildīt autobusus ar ukraiņiem nepieciešamajām lietām.

Rīgas ziedotie autobusi un rīdzinieku atbalsta sūtījums nogādāti Kijivā

Sestdien, 30. aprīlī,  Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns nodeva Rīgas solidaritātes un atbalsta sūtījumu Kijivas mēram Vitālijam Kličko. Paredzēts, ka autobusi ...

gallery icon
11

Šodien plkst.8.15 Rīgā no Vestienas ielas 35 uz Kijivu devās desmit Rīgas dāvinātie autobusi.

Pasākumā piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, kurš pateicās pa šo palīdzību un uzvēra tās nozīmi.

Iedzīvotāji tika aicināti piepildīt autobusus ar humāno palīdzību - precēm bērniem, higiēnas precēm, ilgi uzglabājamu pārtiku, dzeramo ūdeni, kā arī mājdzīvnieku barību.

Autobusi no Rīgas dosies līdz Ukrainas - Polijas robežai, kur tos sagaidīs un vedīs tālāk jau Ukrainas pārstāvji.

Ceļā uz Kijivu dodas Rīgas dāvinātie autobusi

26. aprīļa rītā ceļu no Rīgas uz Ukrainu uzsāka 11 SIA "Rīgas satiksme" autobusi, ko pagājušajā nedēļā Rīgas dome lēma ...

gallery icon
46

Pirmie 11 Rīgas ziedotie autobusi, piepildīti ar iedzīvotāju ziedotajām humānās palīdzības sūtījumiem, uz Ukrainu devās 2022. gada aprīļa beigās.