foto: LETA
Ar īsziņu starpniecību aicinās seniorus vakcinēties pret Covid-19 un gripu
Vakcinācija.
Sabiedrība
2022. gada 13. oktobris, 13:33

Ar īsziņu starpniecību aicinās seniorus vakcinēties pret Covid-19 un gripu

Jauns.lv/LETA

Šonedēļ ar īsziņas starpniecību tiks sākta senioru aicināšana vakcinēties pret Covid-19 un gripu, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pirmās īsziņas plānots nosūtīt senioriem, sākot ar vecākā gada gājuma cilvēkiem, savukārt pēc tam īsziņas pakāpeniski saņems arī citi mērķa grupas seniori vecumā no 65 gadiem.

Vakcinēties pret Covid-19 tiks aicināti tie seniori, kuriem saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendācijām ir pienācis laiks šai potei. Līdz ar to seniori, par kuriem būs pieejama informācija par Covid-19 pozitīvu testu, kuri nesen pārslimojuši Covid-19 vai jau saņēmuši Covid-19 vakcīnu, šādu īsziņu nesaņems.

Adresātu tālruņa numuri tiks atlasīti no dažādām datubāzēm - "manavakcina.lv", valsts e-veselības sistēmas, kurās datus sniedz ārstniecības iestādes.

Īsziņā kā sūtītājs būs norādīta Veselības ministrija, savukārt uzaicinājuma īsziņas teksts būs: "Vakcinejies pret Covid-19 un gripu! Piesakies pie gimenes arsta, vakcinacijas kabineta vai manavakcina.lv. Negaidi, kad saslimstiba pieaugs!".

SPKC vērš uzmanību, ka īsziņas tiks nosūtītas automatizēti un uz šo tālruņa numuru nav iespējams nosūtīt atbildes īsziņu vai piezvanīt.

Uzaicinājuma īsziņas mērķis ir papildus individualizēti uzrunāt iedzīvotāju riska grupu - seniorus, lai atgādinātu par iespēju vakcinēties un mudinātu to darīt savlaicīgi, negaidot būtisku Covid-19 saslimstības pieaugumu. Straujas saslimstības pieauguma apstākļos vakcinācijas veikšana ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos var tikt organizēta ar gaidīšanu garākās pieraksta rindās, nekā šobrīd, kad vakcinācijas veikšana ir ātri un ērti pieejama.

Uzaicinājuma īsziņu sūtīšanai ir informatīvs, atgādinošs raksturs, un to nosūtīšanas rezultātā netiek veidoti pieraksti vakcinācijai. Neatkarīgi no tā, vai īsziņa ir vai nav saņemta, speciālisti aicina ikvienu senioru pieteikties sava ģimenes ārsta praksē vai vakcinācijas kabinetā un vakcinēties jau tagad.

SPKC norāda, ka Covid-19 var veicināt hronisko saslimšanu saasinājumus. Pabeigts primārās vakcinācijas kurss pret Covid-19 un veikta balstvakcinācija būtiski samazina smagu slimības, hospitalizācijas un nāves risku. Turklāt Covid-19 un gripas vakcināciju var veikt kopā vienas ārsta vizītes laikā.