Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto (Foto: ZUMAPRESS.com)

Latvijā Covid-19 izslimojuši 86% bērnu

Sabiedrība
5. augustā 23:28 2022. gada 5. augustā 23:28
  Jauns.lv / LETA
Latvijā Covid-19 vismaz vienu reizi izslimojuši 86% bērnu, secināts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centra pētījumā, kas tika veikts, lai gūtu precīzāku izpratni par Covid-19 izplatību starp bērniem, kuriem infekcijas izraisītā saslimšana mēdz noritēt bez simptomiem vai ar ļoti viegliem simptomiem.

Pētījums tika veikts Covid-19 omikrona varianta straujās izplatības laikā. BKUS uzskata, ka ar lielu ticamību pārslimojušo procentuālais skaits attiecināms uz Latvijas bērniem kopumā.

Tā kā šī infekcijas slimība mēdz būt asimptomātiska vai ar ļoti viegliem simptomiem, kas ir īpaši aktuāli bērnu populācijā, procentuāli augstais bērnu skaits, kas jau bija pārslimojuši Covid-19, nebija pārsteidzošs, atzīmē BKUS. Vienlaikus teju puse no pētījumā iesaistītajiem bērniem un viņu vecākiem nezināja, ka bērns ir pārslimojis Covid-19.

BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska atzina, ka bija zināms, ka pieejamie dati par bērnu inficēšanos ar Covid-19 ir nepilnīgi, jo daudzi pārslimoja, par to neuzzinot un neveicot testu. Līdz ar to šie pētījuma rezultāti sniedz precīzāku informāciju par pārslimojošo bērnu īpatsvaru.

Pēc Zavadskas paustā, slimnīcā sagaida, ka pēc katras nākamās inficēšanās ar Covid-19 slimības gaita bērniem būs vēl vieglāka. Tā kā jau pārslimojošo bērnu skaits Latvijā ir tik liels, sastopoties ar jaunu Covid-19 uzliesmojumu, slimnīcā prognozē arī mazāku noslodzi bērnu ārstniecības iestādēm un speciālistiem, atzina speciāliste.

Patlaban pētījuma dati vēl tiek sīkāk analizēti. Tie ļaus gan salīdzināt situāciju Latvijā ar situāciju citās valstīs, gan sniegt pienesumu starptautiskiem pētījumiem SARS-CoV-2 epidemioloģisko parametru precizēšanā. Tas ir ļoti svarīgi, jo saslimstības rādītāji atkal pieaug, sacīja slimnīcā.

Vērtējot to, vai bērnus ir nepieciešams vakcinēt pret Covid-19, ir svarīgi atcerēties, ka vakcīnas efektīvāk nekā pārslimošana pasargā no smagas slimības gaitas, norādīja Zavadska. Viņa uzsvēra, ka visiem bērniem, kuriem ir hroniskas slimības, kas var ietekmēt slimības smagumu, kā arī visiem bērniem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, tāpat kā citām riska grupām joprojām rekomendējam veikt vakcināciju vai balstsvakcināciju, neraugoties uz pārslimošanu ar Covid-19.

Saistītās ziņas

VIDEO: kādus ierobežojumus vairs nevēlētos? Cilvēki komentē Covid-19 straujo izplatību 2
Liela daļa britu, kas vakcinēti pret Covid-19, saslimstot piedzīvo vienu kopīgu simptomu
Ārste norāda, ka ir pacienti, kuriem ir pienācis laiks vakcinēties ar otro Covid-19 balstvakcīnu 5

Pētījums "SARS-CoV-2 seroprevalences izvērtējums bērniem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS)" veikts 2022.gada sākumā. Tajā piedalījās 200 pēc nejaušības principa uzrunāti BKUS pacienti: 81 bērns vecumā līdz piecu gadu vecumam, 66 - vecumā no 5 līdz 11 gadiem, 53 bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem.

Citi šobrīd lasa

"Parodija par mani bija izdevusies!" - Raimonds Pauls sajūsmā par Maksima Galkina uzstāšanos
"Tu ēdi maizi no putinistu rokām." Krievijas dramaturgs atbild Alvja Hermaņa kritikai par "Doždj" interviju ar Rīgas mēru 23
"Viņiem uz galvas līs degoša eļļa!" Maksims Galkins grasās cīnīties par savu pili Krievijā 6
Pievienot komentāru