Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vairums uz šo pasākumu ieradās bez īpaša pompa, ģērbušies uzvalkos, taču parlamenta Sarkanajā zālē piefiksēts arī 14. Saeimas kandidāts simboliski apdrukātā celtniecības vestē. (Foto: Juris Rozenbergs)

FOTO: kam uzvalks, kam celtnieku veste – svinīgi saspringtā gaisotnē partijas izlozē kārtas numurus vēlēšanām

Politika
5. augustā 15:32 2022. gada 5. augustā 15:32
  Jauns.lv
Gaisotnē, kas stipri atgādina pamatskolas balles, ar neērtiem, bieži vien viedtālruņos iegrimušiem skatieniem, šī gada nudien kolorītais partiju klāsts Saeimā ir svinīgi izlozējis sarakstu kārtas numurus.

Notiekošo klātienē vēroja arī Jauns.lv, piefiksējot, ka starp partijas pārstāvjiem spriedze un sāncensība bija no tiesas jūtama.

Vairums uz šo pasākumu ieradās bez īpaša pompa, ģērbušies uzvalkos, taču parlamenta Sarkanajā zālē piefiksēts arī 14. Saeimas kandidāts simboliski apdrukātā celtniecības vestē.

No malas bija redzams, ka Covid-19 pandēmijas mēnešos saradušos viedokļa līderu pēcāk nodibināto partiju vadoņi, kā arī daži citi itin cītīgi notiekošo dokumentēja ar viedtālruņiem un izlika sociālajos tīklos.

Pēc svinīgā notikuma dažas partijas Saeimas ārpusē sagaidīja un sveica domubiedri.

Saistītās ziņas

Partiju reitings liecina par teorētisku iespēju iekļūt Saeimā 12 sarakstiem
VIDEO: "Viņiem būs daudz problēmu." Cilvēki ielās atbild, ko sagaida no 14. Saeimas
Šogad konkurence uz vietām Saeimā lielāka nekā iepriekšējās vēlēšanās

Pēc izlozes kļuva skaidrs, ka uz 14. Saeimu ar pirmo numuru startēs "Jaunā vienotība", bet noslēdzošo – 19.numuru – izlozē ieguva partija "Republika", šāda sarakstu secība šodien tika izlozēta Centrālās vēlēšanu komisijas organizētajā pasākumā Saeimā.

Ar otro numuru vēlēšanās kandidēs "Latvijas krievu savienība", ar trešo - Zaļo un zemnieku savienība, ar ceturto numuru - "Tautas kalpi Latvijai", ar piekto numuru - "Suverēnā vara", ar sesto - "Kristīgi progresīvā partija", bet ar septīto numuru - "Saskaņa".

"Stabilitātei!" vēlēšanās būs astotais numurs, "Tautas varas spēkam" - devītais, bet "Vienoti Latvijai" - desmitais numurs. Ar 11.numuru kandidēs Nacionālā apvienība, 12.kārtas numurs tika partijai "Latvija pirmajā vietā", bet 13.numurs - "Konservatīvajiem".

Ar 14.numuru vēlēšanās startēs partija "Katram un katrai", ar 15.numuru - "Progresīvie", bet ar 16.numuru - "Attīstībai/Par!". 17.numurs vēlēšanās būs "Apvienībai Latvijai", bet 18.numurs - "Apvienotajam sarakstam - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija".

14.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā dienā, sestdienā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas armija apstiprina pēdējā tilta Hersonas apgabalā iznīcināšanu 6
"Viņiem uz galvas līs degoša eļļa!" Maksims Galkins grasās cīnīties par savu pili Krievijā 5
VIDEO: Armēnijas galvaspilsētā uzsprāgst tirgus ēka; drupās tiek meklēti cilvēki
Pievienot komentāru