Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Artis Pabriks (Foto: Valsts kanceleja. )

AP kā "galveno" premjera kandidātu izvirza Pabriku, kā otru - Golubevu

Politika
3. augustā 15:40 2022. gada 3. augustā 15:40
  Jauns.lv / LETA
Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) 14.Saeimas vēlēšanām Ministru prezidenta amatam izvirzījusi aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) kandidatūru, informē AP pārstāvis Edgars Barbaks.

Savukārt par savu otro premjera kandidāti AP ir apstiprinājusi Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju Mariju Golubevu.

Pabriks ir AP veidojošās partijas "Latvijas attīstībai" biedrs, bet Golubeva ir partiju apvienībā esošās "Kustības "Par!"" biedre.

AP uzsver, ka AP Vidzemes saraksta līderis Pabriks premjers amatam tiek virzīts kā "valstsvīrs ar vislielāko darba pieredzi valdībā un Eiropā", un norāda, ka nākamā Latvijas premjerministra galvenais uzdevums būs "drošība un krīzes vadība".

"Pabriks ir apvienības pieredzējušākais ministrs. Kā Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības un ārlietu ministrs viņš valdībā ir strādājis jau desmit gadus. Viņam ir starptautiskās drošības sadarbības un Eiropas Parlamenta darba pieredze," apkopojošu informāciju par kandidātu iezīmē partiju apvienībā.

Atsaucoties uz savā rīcībā esošajiem datiem, AP norāda, ka Pabrikam pašlaik esot lielākais vēlētāju atbalsts darbam Ministru prezidenta amatā.

"Mans pirmais darbs, stājoties amatā, būs nodrošināt manas tautas nacionālo, sociālo un ekonomisko drošību. Jaunajai valdībai nebūs dots laiks ieskrieties, jo krīzes būs jārisina no pirmās dienas. Premjeram ir jābūt arī krīzes vadītājam, kurš uzņemas atbildību pats un prasa rīcību no ministriem," uzsver valdības vadītāja amata kandidāts.

Savukārt, izvirzot AP Rīgas saraksta līderi Golubevu kā otro premjera kandidāti, AP pozitīvi novērtē politiķes līdzšinējo sniegumu, norādot, ka viņa turpinās īstenot pilsoniskas nācijas, drošas sabiedrības un cilvēktiesību vērtības.

Reizē Golubeva pauž atbalstu Pabrika kandidatūrai premjera amatam. "Viņš ir pieredzējis nacionālajai drošībai būtisku ministriju vadītājs un spēcīgs kandidāts premjera darbam. Es esmu gatava strādāt Arta komandā, un, ja un kad būs nepieciešams, uzņemties arī valdības vadību," pauž Golubeva.

Izvirzot divus kandidātus, partiju apvienība uzsver arī spēcīgo komandu, dzimumu līdztiesību un solidaritāti, teikts AP paziņojumā, skaidrojot, ka Pabriks un Golubeva cieši sadarbosies gan vēlēšanu kampaņā, gan nākamajā valdībā.

Saistītās ziņas

Politiskie un šovu mirdzekļi. Saeimas vēlēšanas gaidot: zvaigžņotais “Attīstībai/Par!” piedāvājums 4
Noslēdzoties vēlēšanu kandidātu pieteikšanai, CVK iesniegti 19 partiju saraksti
Reliģiskais ģimeņu klans. Vēlēšanas gaidot: “Latvija pirmajā vietā” 9

14.Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā dienā, sestdienā.

Citi šobrīd lasa

12 ar veselību saistītas lietas, kas par sevi ir jāzina ikvienam cilvēkam
Latviešu kino nemierīgie prāti - brāļi Ābeles: "Brīvība ir jāsvin"
Speciālo uzdevumu bataljons savalda burku mētātāju, "sašņorē" suteneri un narkomānu, atbrīvo vēžus: kriminālā province
Pievienot komentāru