Ballētāji līksmo festivāla "Summer Sound 2022" otrajā dienā

gallery icon
19
Sabiedrība
2022. gada 31. jūlijs, 19:03

Par narkotisko vielu glabāšanu festivālā "Summer Sound" sākti četri kriminālprocesi

Jauns.lv / LETA

Valsts policija (VP) festivālā "Summer Sound" sākusi četrus kriminālprocesus par narkotisko vielu glabāšanu, pavēstīja VP pārstāve Ilze Jurēvica.

Viņa stāstīja, ka "Summer Sound" norise VP ieskatā kopumā vērtējama kā salīdzinoši mierīga un bez būtiskām konfliktsituācijām. Lai arī atsevišķi jaunieši mēģināja izrādīt nepatiku pret policijas veiktajām pārbaudēm, šīs situācijas uz vietas ātri tika atrisinātas un netraucēja apmeklētājiem izbaudīt pasākumu.

Lielākoties pasākuma apmeklētāji bija pozitīvi noskaņoti un saprotoši par drošības iestāžu veiktajām pārbaudēm, un VP jau iepriekš bija brīdinājusi, ka tiks pievērsta pastiprināta uzmanība festivāla norises vietā sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā, tostarp veicot regulāras pārbaudes arī ar kinologiem, lai kontrolētu nelikumīgu narkotisko vielu apriti.

Pastiprinātajās kontrolēs tika konstatēti vairāki pārkāpumi, par ko sākti gan administratīvo pārkāpumu procesi, gan kriminālprocesi.

Liepājā aizvadīta festivāla "Summer Sound 2022" pirmā diena

Pēc divu gadu pārtraukuma un alkām pēc festivāla sajūtām, "Summer Sound" festivāls jau atkal Liepājā pulcējis mūzikas un atpūtas baudītāju ...

gallery icon
45

Divu dienu laikā kopumā sākti pieci administratīvo pārkāpumu procesi par narkotisko vielu glabāšanu, pieci - par atrašanos sabiedriskā vietā narkotisko vielu iespaidā un četri - par narkotisko vielu lietošanu.

Vēl ierosināti administratīvo pārkāpumu procesi, jo divos gadījumos personas atteicās no medicīniskās pārbaudes alkohola vai narkotisko vielu noteikšanai, trīs gadījumos konstatētas nepilngadīgas personas alkohola reibumā, bet četros - fiksēts sīkais huligānisms, kas lielākoties bija par necenzētas, agresīvas runas pielietošanu.

Vēl četros gadījumos sākti kriminālprocesi par narkotisko vielu glabāšanu. Turklāt fiksēti divi gadījumi, kas saistīti ar miesas bojājumu nodarīšanu.

Jurēvica arī informēja, ka pirmajā pasākuma dienā neviens automašīnas vai motocikla vadītājs netika konstatēts pie stūres alkohola reibumā, savukārt otrajā dienā tādi bija divi gadījumi, kas uz visu pasākuma apmeklētāju skaitu esot salīdzinoši mazs skaits.

VP abu festivāla dienu laikā novēroja 19 gadījumus, kad personas alkohola reibumā bija nolēmušas vadīt elektroskūterus.

"Summer Sound" festivāla organizatori norādīja, ka šogad festivāls norisinājās desmito reizi un šoreiz ir bijis apmeklētāju pieaugums, par ko liecina izpārdotā telšu pilsētiņa, kemperu pilsētiņa, VIP biļetes un pārpildīta vieta pie galvenās skatuves pludmalē.

Festivāla otrajā dienā uz lielās skatuves pludmalē kāpa lietuviešu Eirovīzijas rekordisti "The Roop", kuriem sekoja Ralfs Eilands, ansis, "Musiqq" un dziedātājs John Newman. Tāpat pasākumā uzstājās grupas "Citi Zēni", "Carnival Youth", Rolands Če, "Astro’n’out", Katō, Annna un citi.