Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un režisors Alvis Hermanis (Foto: Aizsardzības ministrija / LETA)

"Pateicos par Jūsu rūpēm!" - Pabriks atbild uz Hermaņa vēstuli 9

Politika
22. jūnijā 18:25 2022. gada 22. jūnijā 18:25
  Jauns.lv
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks šodien sniedzis atbildes vēstuli VSIA "Jaunais Rīgas teātris" mākslinieciskā vadītāja Alvja Hermaņa atklātajai vēstulei par rīcību krīzes situācijā.

Iepriekš jau ziņots, ka Hermanis aizvadītajā nedēļas nogalē ar atklātu vēstuli vērsās pie Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un aizsardzības ministra Arta Pabrika, uzdodot jautājumu, uz kuru viņš un visa Latvijas sabiedrība cer saņemt atbildi.

"Man ir jautājums, kuru gribu jums uzdot Latvijas sabiedrības vārdā. Tas ir vissvarīgākais jautājums, kurš šai vēstures brīdī interesē Latvijas iedzīvotājus. Kāpēc mūsu valsts vadība joprojām nav veikusi nekādu sabiedrības instruktāžu vai devusi jebkādus norādījumus, ko konkrēti katram no mums darīt X stundas gadījumā?'' jautāja Hermanis.

Režisors apgalvoja, ka Polijas, Lietuvas un Igaunijas valdības ir sniegušas šādus detalizētus un tehniskus padomus.

Pabriks: AM ir organizējusi virkni pasākumu par sagatavošanos krīzes situācijām

Savā atbildes vēstulē Pabriks norāda, ka Latvijā par valsts aizsardzības prioritāti ir izvirzīta visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešana.

"Katram ir gan atbildība, gan pienākums krīzei sagatavoties, lai kopīgiem spēkiem to būtu iespējams pārvarēt," pauž ministrs.

Pabriks norāda, ka Aizsardzības ministrija ir organizējusi aptuveni 100 dažādu formātu un līmeņu konsultāciju par sagatavošanos krīzes situācijām, kā arī ir gatava noorganizēt arī Latvijas teātriem konsultācijas par sagatavošanos krīzēm, ja Kultūras ministrija izrādīs šādu interesi.

Tāpat Pabriks norādīja, ka vēlas vērst sabiedrības uzmanību uz nepieciešamību būt gataviem parūpēties par sevi vismaz pirmās 72 stundas, jo krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus.

Šai sakarā iedzīvotāji tiek aicināti iepazīties ar informāciju "Kā rīkoties krīzes gadījumā", sagatavoties, lai būtu spējīgi noturēties pirmās krīzes dienas – vismaz 72 stundas, tostarp arī sakārtojot ārkārtas gadījumu somu. Digitālā formā latviešu, krievu un angļu valodā instrukcija ir pieejama aizsardzības nozares ziņu portāla "Sargs.lv" un citur.

Saistītās ziņas

Jautājums, kas interesē visus Latvijas iedzīvotājus. Alvis Hermanis ar atklātu vēstuli vēršas pie Latvijas valstsvīriem 20
VIDEO: kas jāliek 72 stundu somā, un cik tā sver patiesībā? 9
Kas ir 72 stundu lietu sarakstā minētās ūdens attīrīšanas tabletes, un kad tās jālieto?

"Krievijas uzsāktais karš Ukrainā ar tā brutalitāti un visiem iespējamajiem kara noziegumiem pret cilvēci liek izdarīt secinājumus, ka mums visiem ir jādara vēl vairāk, lai aizsargātu savus iedzīvotājus un valsti no pirmā metra," norāda Pabriks. "Latvijas sabiedrībai ir jāpieņem un jāapzinās svarīgākais izdzīvošanas priekšnoteikums – jo lielāks būs militāri sagatavotu un apmācītu iedzīvotāju skaits, jo mazāka kļūs iespējamība, ka Krievijai būs vēlēšanās vērst savu militāro agresiju pret Latviju. Tādēļ atkārtoti aicinu Latvijas iedzīvotājus iesaistīties valsts aizsardzībā, apgūstot militārās iemaņas!"

Noslēgumā pabriks pateicās Hermanim par "rūpēm par valsts aizsardzību".

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Baidens aicina Rietumus palikt vienotiem 38
Policijas konvojs vēlu vakarā pavada Putinu uz noslēpumainu vizīti Kremlī. VIDEO 4
Bez dusmīgām grimasēm! Grēta Tūnberga krietni paaugusies 9
Skatīt visus komentārus