foto: LETA
Iekšlietu ministre Marija Golubeva atkāpjas no amata
Iekšlietu ministre Marija Golubeva
Politika
2022. gada 16. maijs, 12:34

Iekšlietu ministre Marija Golubeva atkāpjas no amata

Jauns.lv

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) šodien preses konferencē paziņoja, ka atkāpjas no iekšlietu ministres amata.

Golubeva norādīja, ka "šajos laikos, kad visam Baltijas reģionam un arī Latvijai draud paaugstināts ārējais apdraudējums, īpaši svarīga ir stabila un pieredzējusi valdība".

"Valdības šūpošana šajā laikā ir absolūta bezatbildība un nāk par labu tikai Latvijas ienaidniekiem," sacīja politiķe.

"Šajās dienās mēs redzējām, ka iekšlietu dienesti ir spējīgi ātri reaģēt uz jauniem izaicinājumiem, un šajā gadā to cilvēku skaits, kas gāja katru gadu pie okupācijas pieminekļa nolikt ziedus, ir samazinājies, salīdzinot ar pirms kovida laikiem, par 90%. Dienesti ir ātri analizējuši nedaudzās pieļautās kļūdas, nonākuši pie secinājumiem, atbrīvojuši no amata cilvēkus, kas ir vainīgi pavēļu netiešā, nepareizā izpildē, un attiecīgi ir nodrošinājuši, ka pretvalstiskie elementi redz, ka Latvijas valsts ir cita un ka tā ir spējīga savaldīt tos, kas nesaprot pašreizējo situāciju un nesaprot, ka Latvijā Krievijas kara slavināšana nav pieļaujama."

"Šodien uzzināju, ka, nesagaidot dienesta analītisko ziņojumu, ko es iesniedzu valdībā, premjers ir pakļāvies nacionāļu spiedienam un, nesagaidot pat ceturtā koalīcijas partnera - konservatīvo - vērtējumu, nav vairs gatavs atbalstīt manu darbu iekšlietu ministres amatā.

Šajos apstākļos, lai valsts drošība netiktu apdraudēta ar valdības nestabilitāti, esmu pieņēmusi lēmumu atgriezties Saeimā," sacīja Golubeva.

Par tālāko rīcību tiks lemts koalīcijā un apvienībā "Attīstībai Par!", paziņoja Golubeva.

"Kopā ar kolēģiem no "Attīstībai Par!" mēs uzskatām, ka premjera piekāpšanās ultimātiem ir nepamatota un nevajadzīga. Tā ir valdību destabilizējoša un tā nav nacionālās drošības interesēs," viņa pauda.

"Kādus signālus par Latvijas valsts izturību mēs sūtām mūsu sabiedrotajiem un ienaidniekiem, ja 300 margināļi, divas stundas ārdoties pie okupācijas pieminekļa, ir spējīgi sašūpot Latvijas valdību?"

Golubeva norāda, ka Kariņš ticis aicināts rūpīgi iepazīties ar dienesta ziņojumu par maija notikumiem, un tikai tad nonākt pie secinājumiem. "Bet viņš ir izvēlējies rīkoties citādi," sacīja deputāte.

Zināms, ka Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcija un valde pagājušajā nedēļā pieprasīja premjeram Krišjānim Kariņam (JV) atbrīvot no amata Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, kur cita starpā tika pieļauta Krievijas agresiju atbalstošu cilvēku pulcēšanās.

Pie "okupekļa" Uzvaras parkā turpina pulcēties arī 10. maijā

gallery icon
35