Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Masu vakcinācijas pret Covid-19 centrs Ķīpsalas izstāžu centrā. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Medicīnas vēstures muzeja krājumu papildina ar foto liecībām no Covid-19 pandēmijas

Kultūra
14. maijā 08:43 2022. gada 14. maijā 08:43
  Jauns.lv / LETA
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājums tiek papildināts ar foto liecībām no Covid-19 pandēmijas, pastāstīja muzeja direktora vietniece pētniecības un krājuma darbā Daina Auziņa.

Pēc viņas paustā, sākoties pandēmijai, tika pieņemts lēmums pievērst tai pastiprinātu uzmanību, jo tuvākajā nākotnē noteikti būs pētnieki, kas varētu interesēties un meklēt informāciju par to. Tādēļ muzejs pērn vērsies pie dažādām Veselības ministrijas pakļautības iestādēm - slimnīcām, Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta, aicinot tās apdomāt, kas ir tās liecības, ko viņi varētu nodot muzejam par slimību, tās ārstēšanu, cīņu pret šo vīrusu.

Projekts par Covid-19 pandēmijas laika norišu foto dokumentācijas iekļaušanu Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā tika atbalstīts Valsts kultūrkapitāla fondā, un tam attiecīgi piešķirts arī finansējums.

"Atmiņa ir salīdzinoši īsa, un kaut kur tās liecības jāglabā. Arī citos Latvijas muzeju krājumos šīs tēmas ienāk, bet domāju, ka medicīnas muzejs būs pirmais, pie kura arī nākotnes pētnieki vērsīsies. Primāri liecības parādīsies Nacionālajā muzeja krājumu kopkatalogā, bet nākotnē muzejam ir jālemj, vai mēs gatavosim kaut kādu izstādi, kur tos materiālus periodiski eksponēsim," sacīja Auziņa.

Patlaban muzejs nopircis 23 fotogrāfijas no aģentūras LETA, starp kurām ir atskati uz cilvēku masu vakcināciju pret Covid-19 pie Ķīpsalas izstāžu halles, izbraukuma vakcinācijām, Covid-19 analīžu nodošanas punktiem, Covid-19 pacientu uzņemšanas punktiem Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), kā arī citas nozīmīgas Covid-19 liecības.

Tāpat muzejs iegādājies 15 fotogrāfijas no mākslinieka Andreja Strokina un desmit no mākslinieka Arņa Balčus, kas kļūs par daļu no Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājuma, kas savukārt ir daļa no kopējā nacionālā muzeja krājuma.

Paredzēts, ka tuvākajā laikā Covid-19 liecību kolekcija būs plašāka.

Citi šobrīd lasa

Cilvēks, kuru Krievija nespēja nogalināt! Ukrainis trīs dienas spīdzināts, sašauts sejā un aprakts kapā, izdzīvo
FOTO: Ronalds Ķēniņš pirms treniņa noliek pie vietas Latvijas hokeja spilgtāko zvaigzni
Sludinājumā izlikta Kargina lepnā villa Jūrmalā 3
Pievienot komentāru